+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Sınıf arkadaşımla küsüştük barışmam için ne yapmalıyım? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Sınıf arkadaşımla küsüştük barışmam için ne yapmalıyım?

  Sual: Ben arkadasimla bu gun 2hafta oluyo ki konusmuyorum.Cok fena kalbimi kirdi ama ondan kustuyum sebeb bi kenara dursun esas beni kiran kustuyumuzden sonraki haraketleri hep benden kaciyor bazen beni gorduyunde yolunu bile deyisiyor ona darildigimda benden ozr dilerdi ama i simdi ozr bile dilemiyor ben de onun zaten benimle konusmak istediyi icin deyilde hatasini anladigi icin ozr dilemesini istiyorum.Ama o benden kaciyor.Bu arkadasimla bi sinifta okuyoruz ben okuldaki arkadasimi istiyorum okuldayken o benimle cok iyi davranirdi simdiyse kabalasdi.Bu gun o kadar agladim ki onunla konusmadigim icin ne kadar ona darilsam da ona nifret edemiyorum.Ya benden hic bi zaman ozr dilemezse ne yapacagim?Lutfen bana akil-fikir verin. ? 2. muvahhidim
  herşey O'nun için..!

  Cevap: Sınıf arkadaşımla küsüştük barışmam için ne yapmalıyım?


  Reklam  Cevap:
  benimle konusmak istediyi icin deyilde hatasini anladigi icin ozr dilemesini istiyorum.Ama o benden kaciyor
  Kardeş;
  Biz kimin haklı ve hatalı olup olmadığını bilemeyiz..!
  Ancak bildiğimiz şudur ki;
  ''Haklı olduğu halde cedelleşmeyi terk etmek hayırdandır..!''

  Belki ikinizde haklı olabilirsiniz ya da ikinizde hatalı.. Hayırlı bir Müslümana düşen, Hayırlı bir iş için adımı önce atmasıdır..
  Efendimiz (s.a.v) şöyle buyurmuşlardır;
  "Bir kişinin kardeşini üç günden fazla terkedip küs durması helâl değildir.İki müslüman karşılaşırlar biri bir tarafa, öteki öbür tarafa döner. Halbuki bu iki mü'minin hayırlısı önce selâm vermeye başlayandır." (Buhâri, Edeb, 62, İsti’zan, 9; Müslim, Birr, 23, 24, 28.)

  O'na emanet ol..
  celle celeluh..


 3. Ufkuaçık
  Devamlı Üye
  Türkçe bozuk sözde okula gidiyoruz.Yahu 50 kere söyledim şu Türkçe'mizin içine etmeyin diye...

  Çocuk aklı olan hemen küser.Ona iyilik yap ki utansın.Kapılarını açık tut kin besleme!Zira birgün ona da muhtaç olursun.Dar zamanını kolla ve ona yardım et, bakarsın ebediyyen gerçek dostun olmuş olur.Bunlar azimli işlerdir.Yapana Allah katında büyük mükafat vardır.

  SEN ONA BARIŞMAYI TEKLİF ET!.İSTEMEZSE ZORLAMA!.NAZLANIRSA BIRAK KENDİ HALİNE!SEN HAKLIYSAN O SONRADAN SENDEN ÖZÜR DİLEYECEKTİR.


 4. Misafir
  Tesekkur ederim!!!O arkadaslarina soylemis ki o benden ozr dilesin ben de asla uykusunda diye cevap verdim simdi qurur diye bi sey var ben ondan ozr dileyemem UFKUAÇIK kardeshim benmi turkceyi bozuyorum ola bilir ama ben azerbaycanliyim da ondan sen benim turkceyi bildiyim kadar azerice bil sonra konush

+ Yorum Gönder