Konusunu Oylayın.: Hz İsa'nın çamurdan kuş yapıp ona üflemesi ve kuş olması olayını yapan Allah değil mi

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Hz İsa'nın çamurdan kuş yapıp ona üflemesi ve kuş olması olayını yapan Allah değil mi
 1. 27.Haziran.2012, 18:46
  1
  Misafir

  Hz İsa'nın çamurdan kuş yapıp ona üflemesi ve kuş olması olayını yapan Allah değil mi


  Hz İsa'nın çamurdan kuş yapıp ona üflemesi ve kuş olması olayını yapan Allah değil mi Mumsema Hz. İsa'nın çamurdan kuş yapıp ona üflemesi ve kuş olması olayını gerçekte yapan yanlız Allah değil mi?


 2. 27.Haziran.2012, 22:20
  2
  İLİMCİK
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 20.Haziran.2012
  Üye No: 96623
  Mesaj Sayısı: 419
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 5

  Cevap: Hz İsa'nın çamurdan kuş yapıp ona üflemesi ve kuş olması olayını yapan Allah d
  Kainatta Allah'ın ilim, kudreti ve iradesinden hariç hiç bir fiil yoktur. Kainat onun kabza-i tasarrufundadır. Zerrelerden yıldızlara kader herşey onun kudretiyle yaratılıp, idare edilir. Hz İsa'nın yürümesi, konuşması, düşünmesi, yemesi ve içmesi Allah'ın kudretiyle ve izniyle olduğu gibi, Hz İsa'nın kuş yapması da yine Allah'ın kudreti iledir. Hz İsa'nın bu bütün fiillerindeki hissesi sadece ve sadece cüz-i iradesiyle zayıf bir kesbdir. Fakat, Hz İsa aleyhisselamın kuş yapması ve diğer mucizeleri sadece Cenab-ı Hakk'ın bu kainatta kudretiyle devam ettiği âdet ve kanunlarını o peygamberinin Risaletini tasdik etmek için değiştirmesidir. Yoksa, Hz İsa aleyhisselamın çamuru kuşa çevirmesi ile konuşması ve yemek yemesi arasında fark yoktur.


 3. 27.Haziran.2012, 22:20
  2
  İLİMCİK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Devamlı Üye  Kainatta Allah'ın ilim, kudreti ve iradesinden hariç hiç bir fiil yoktur. Kainat onun kabza-i tasarrufundadır. Zerrelerden yıldızlara kader herşey onun kudretiyle yaratılıp, idare edilir. Hz İsa'nın yürümesi, konuşması, düşünmesi, yemesi ve içmesi Allah'ın kudretiyle ve izniyle olduğu gibi, Hz İsa'nın kuş yapması da yine Allah'ın kudreti iledir. Hz İsa'nın bu bütün fiillerindeki hissesi sadece ve sadece cüz-i iradesiyle zayıf bir kesbdir. Fakat, Hz İsa aleyhisselamın kuş yapması ve diğer mucizeleri sadece Cenab-ı Hakk'ın bu kainatta kudretiyle devam ettiği âdet ve kanunlarını o peygamberinin Risaletini tasdik etmek için değiştirmesidir. Yoksa, Hz İsa aleyhisselamın çamuru kuşa çevirmesi ile konuşması ve yemek yemesi arasında fark yoktur.

+ Yorum Gönder