+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Gelinliğimi alacağım yerden vazgeçip başka yerden alsam kul hakkına girmiş olur muyum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Gelinliğimi alacağım yerden vazgeçip başka yerden alsam kul hakkına girmiş olur muyum

  Sual: Selamun aleyküm. Evlilik arefesindeyim. Nişanlımı çok zorda bırakmamak için fazla beğenmediğim bir gelinliği kiralamak için bir gelinlikçiyle anlaştım. Üstüme tam oldu Bir düzeltme yapmayacak, sadece üzerine cepken dikecek. Ama düşünüyorum da hayatımda bir kere giyeceğim birşey diye, istediğim bir gelinliği kiralamak istiyorum. Şimdi ben başka bir yerden gidip kiralasam, kadına da bir bahaneyle gelinliği iptal etsem, sadece kına gecesi kıyafetini orda diktirsem kul hakkı olur mu vebal almış olur muyum? Söz verip de durmamış mı olurum?

  Aydınlatırsanız sevinirim Allah razı olsun. ? 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Gelinliğimi alacağım yerden vazgeçip başka yerden alsam kul hakkına girmiş olu


  Reklam  Cevap: Eğer alacağınıza dair bir sö yada teminat vermişseniz ve bundan vazgeçerseniz sözünüzde durmamış olursunuz.Ve sözünde durmamak müslüman bir kimseye yakışmaz.

 3. tekturk
  Devamlı Üye
  Aynen o kisi ilede paylasabilirsiniz arzuhalinizi , vede helallesebilirsiniz!!! belki kücük bir el emegi ister oda??

 4. Misafir
  Çok geç mecburen yalan söyledim ama çok pişmanım.İnanmadı zaten ama hakkını helal et dedim ve helal etti inanmadığı halde.Bu durumda kul hakkı kalkarmı üzerimden?Sorun sadece yalan söylemem ve sözümde durmamamsa Allah'tan af dileyeceğim.Tövbe edeceğim çok pişman oldum.Ama kul hakkıysa şu an ona itiraf edemem çok ayıp olur.Bak kapalılar da yalan söylüyor der,kötü temsil etmiş olurum.Nefsime yenildim

 5. DieHard
  ..Hayat Werenin Kulu..
  Bunu bize değilde gelinliği kiralayacağınız yer ile paylaşıp helallik alırsanız içiniz daha da rahat edecektir.. Allahu alem..

  Ayrıca belirmek isiyorum., gelinlik kiralamak ile diktirmek arasında pek fazla bir fiyat farkı yok.. Cüzi bir fiyat dahilinde istediğiniz gelinliği diktirebilirsiniz de..


 6. S-a-b-i-h-a
  Kıdemli Üye
  gelinlik bir genç kızın hayalidir o hiç bir kıyafete benzemez çok özeldir ve her genç kız gelinliğinin mükemmel olmasını ister bence bize izah ettiğiniz gibi gelinlikçiyede izah edin olmazsada sorun etmeyin ufak değişikliklerle harektlendirirsiniz inşl.içinize sinen bir gelinlik giyersiniz Rabbim mutlu mesut etsin

 7. kibrit
  Devamlı Üye
  Hz. Aişe, Hz. Fatıma ve diğer annelerimizin yada sahabe kadınlarının gelinlikle ilgili sözleri düşünceleri nelerdir?

+ Yorum Gönder