Konusunu Oylayın.: Yemin bozmak ? bütün sevaplarım silindimi ve bu yemini bozduğum için ne yapmalıyım ?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Yemin bozmak ? bütün sevaplarım silindimi ve bu yemini bozduğum için ne yapmalıyım ?
 1. 21.Haziran.2012, 17:24
  1
  Misafir

  Yemin bozmak ? bütün sevaplarım silindimi ve bu yemini bozduğum için ne yapmalıyım ?


  Yemin bozmak ? bütün sevaplarım silindimi ve bu yemini bozduğum için ne yapmalıyım ? Mumsema Bir fiili yapmayacağım diye Allah'a dua etmiştim ama tutamadım ve eğer yeminimi bozarsam sevaplarım silinsin dedim ama tutamadım şimdi bütün sevaplarım silindimi ve bu yemini bozduğum için ne yapmalıyım ?


 2. 21.Haziran.2012, 17:24
  1
  Misafir Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Misafir Üye
  Misafir  Bir fiili yapmayacağım diye Allah'a dua etmiştim ama tutamadım ve eğer yeminimi bozarsam sevaplarım silinsin dedim ama tutamadım şimdi bütün sevaplarım silindimi ve bu yemini bozduğum için ne yapmalıyım ?


  Benzer Konular

  - Yemin ettim bozmak için ne yapmalıyım

  - Yemini bozmak için ne yapmalıyız

  - Tartışma esnasında talak ile yemin ettim yeminimi bozmak için ne yapmalıyım

  - Kuran üzerine yemin etmek ve yemini bozmak

  - Bir işi yaparsam bütün sevaplarım silinsin diye yemin ettim tutamadım,durum ne olur?

 3. 26.Haziran.2012, 00:40
  2
  Ercan
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Temmuz.2011
  Üye No: 88468
  Mesaj Sayısı: 3,121
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 33
  Bulunduğu yer: Gaziantep

  Cevap: Yemin bozmak ? bütün sevaplarım silindimi ve bu yemini bozduğum için ne yapmal
  Yemînin keffâreti , on fakiri doyurmak veya giydirmek ya da köle azât etmektir. Buna gücü yetmeyen kimse üç gün peşpeşe oruç tutar. Yüce Allâh, “Allâh sizi kasıtsız olarak ağzınızdan çıkıveren yeminlerinizden dolayı değil, fakat kalplerinizin kastettiği yeminlerden dolay sorumlu tutar. Yemînin keffâreti, ailenize yedirdiğinizin ortalamasından on fakiri yedirmek yahut giydirmek ya da bir köle âzât etmektir. Bulamayan üç gün oruç tutmalıdır; yemininizin keffâreti budur.Yemin ettiğinizde yeminlerinizi tutun. Şükredesiniz diye Allâh size böylece ayetlerini açıklıyor.” buyurmaktadır (Mâide 5/89).


 4. 26.Haziran.2012, 00:40
  2
  Devamlı Üye  Yemînin keffâreti , on fakiri doyurmak veya giydirmek ya da köle azât etmektir. Buna gücü yetmeyen kimse üç gün peşpeşe oruç tutar. Yüce Allâh, “Allâh sizi kasıtsız olarak ağzınızdan çıkıveren yeminlerinizden dolayı değil, fakat kalplerinizin kastettiği yeminlerden dolay sorumlu tutar. Yemînin keffâreti, ailenize yedirdiğinizin ortalamasından on fakiri yedirmek yahut giydirmek ya da bir köle âzât etmektir. Bulamayan üç gün oruç tutmalıdır; yemininizin keffâreti budur.Yemin ettiğinizde yeminlerinizi tutun. Şükredesiniz diye Allâh size böylece ayetlerini açıklıyor.” buyurmaktadır (Mâide 5/89).

+ Yorum Gönder