+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Mübarek günlerde ben bütün büyük günahlarıma tövbe edersem kabul olur mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Mübarek günlerde ben bütün büyük günahlarıma tövbe edersem kabul olur mu?

  Sual: selamün aleyküm ....arkadaşlar sizlere birkaç sorum var

  1:bazen dışarıda küçük abdest bozma ihtiyacım oluyor küçük abdesti ayakta bozuyorum bozduktan sonra su var ise onun ile yıkayıp bir iki öksürsem filan istibra olur mu? namaz kılınır mı çamaşır değiştirmeme gerek var mı?
  2:bazen haberim olmadan iç çamaşırıma büyük necaset bulaşıyor ama ben bunun farkında olmuyorum namaz kıldıktan sonra farkettiğim oluyor namaz iade edilecek mi?
  3:ben tuvalette abdest bozduktan sonra tuvalet içinde öksürüyorum ve 40 adım atıyorum bu da istibra olur mu damlanın kesildiğine kanaat getirebiliyorum.
  4:bir de bu mübarek günlerde tövbeler iyi olur.ben bütün büyük günahlarıma tövbe edersem (72 büyük günah) yine de affolur mu acaba en doğrusunu yine ALLAH bilir.yani bu aylarda tövbe ile büyük günahlar temizlenir mi?

  ŞİMDİDEN ALLAH TEALA RAZI OLSUN BİZLERİ HİDAYETE ERMİŞ KULLARINDAN EYLESİN..... ? 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: mübarek günlerde ben bütün büyük günahlarıma tövbe edersem kabul olur mu?


  Reklam  Cevap: Tevbe etmek için mübarek günleri beklemenize gerek yok. İstediğiniz an tevbe edebilirsiniz. Allah (c.c) tevbe edenleri sever.+ Yorum Gönder