Konusunu Oylayın.: Bir İnsanın Ne Zaman Ve Nasıl Öleceğini Allah bildirir Öldürenin suçu ne

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Bir İnsanın Ne Zaman Ve Nasıl Öleceğini Allah bildirir Öldürenin suçu ne
 1. 20.Haziran.2012, 00:25
  1
  Misafir

  Bir İnsanın Ne Zaman Ve Nasıl Öleceğini Allah bildirir Öldürenin suçu ne


  Bir İnsanın Ne Zaman Ve Nasıl Öleceğini Allah bildirir Öldürenin suçu ne Mumsema Bir İnsanın Ne Zaman Ve Nasıl Öleceğini Hz. Allah(C.C) Tarafından Önceden Belirtildiğine Göre,Onu Öldürenin SuçuNedir?


 2. 20.Haziran.2012, 00:25
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Bir İnsanın Ne Zaman Ve Nasıl Öleceğini Hz. Allah(C.C) Tarafından Önceden Belirtildiğine Göre,Onu Öldürenin SuçuNedir?

 3. 20.Haziran.2012, 08:22
  2
  Misafir

  Cevap: Bir İnsanın Ne Zaman Ve Nasıl Öleceğini Allah bildirir Öldürenin suçu ne
  size bir örnekle anlatmak isterim . bir gün adamın biri ( adı aklıma gelmiyor) işi varmış , içeri gireceği için devesini ipiniden birisinin tutması için bakınmış sonra bi adama seslenmiş adam tamam olur . demiş neyse adam işini hallederken demişki ya bu admcağız beni okdar bekledi şu 4 altın vereyim demiş. ama adam devenin ipi para eder diye gitmiş pazara satmış deveyide bırakmış. neyse adam böle düşünürken bakmış deve yok e adamda yok . biraz bakınınca deve serbest olduğu için devesini bulmuş pazara gitmiş ip almaya kendi ipini görmüş sormuş ne kadar 4 altın ... bura anlaşılan şu ki para kendine gelecek ama helal ama haram bunun idraakı birazda bizdedir. adam sabır edemediği için o parayı haram olarak aldı . yani senin soruna da cevaptır . o adam zaten ölecek ya adam cinayet işleyecek günaha girecek yada adama araba çarpacak veya merdivenden düşüp ölecek . umarım sorunuza cevap olmuşumdur.


 4. 20.Haziran.2012, 08:22
  2
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  size bir örnekle anlatmak isterim . bir gün adamın biri ( adı aklıma gelmiyor) işi varmış , içeri gireceği için devesini ipiniden birisinin tutması için bakınmış sonra bi adama seslenmiş adam tamam olur . demiş neyse adam işini hallederken demişki ya bu admcağız beni okdar bekledi şu 4 altın vereyim demiş. ama adam devenin ipi para eder diye gitmiş pazara satmış deveyide bırakmış. neyse adam böle düşünürken bakmış deve yok e adamda yok . biraz bakınınca deve serbest olduğu için devesini bulmuş pazara gitmiş ip almaya kendi ipini görmüş sormuş ne kadar 4 altın ... bura anlaşılan şu ki para kendine gelecek ama helal ama haram bunun idraakı birazda bizdedir. adam sabır edemediği için o parayı haram olarak aldı . yani senin soruna da cevaptır . o adam zaten ölecek ya adam cinayet işleyecek günaha girecek yada adama araba çarpacak veya merdivenden düşüp ölecek . umarım sorunuza cevap olmuşumdur.
+ Yorum Gönder