+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Peygamberimiz teheccüd namazını nasıl kılardı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Peygamberimiz teheccüd namazını nasıl kılardı?


 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Peygamberimiz teheccüd namazını nasıl kılardı?


  Reklam  Cevap: Teheccüd namazını kılmak peygamberimiz aleyhisselama emredilmiştir. Bu durum Kur'an-ı Kerim'de Peygamber Efendimize (asv) hitaben: "Gecenin bir kısmında sadece sana mahsus, fazla (bir ibadet) olmak üzere namaz kıl. Muhakkak Rabbin seni öğülmüş bir makama erdirecektir." (İsra, 17/79) şeklinde hitap edilmiştir.

  - Peygamber efendimiz teheccüd namazını hiç bir zaman terketmeden kılmaya devam etmiştir.
  - Kendisi kıldığı gibi ailesini de bu namazı kılmaya teşvik etmiştir.

  - Hz. Âişe validemizin şöyle dediği rivâyet edilmiştir:
  "Gece namazını terketme. Çünkü Resulullah (s.a.s) onu terketmezdi. Hasta ve yorgun olduğun zaman oturarak kılardı." (Ebû Davûd, Salatu't-Tatavvu', 18)


  - Yine Hz. Âişe validemiz, "Resulullah (s.a.s)'e namazın en sevimlisi az da olsa devam edileni idi. Resulullah (s.a.s) bir namazı kılmaya başladığı zaman ona devam ederdi." demiştir (Buhar, Savm, 52).

+ Yorum Gönder
peygamber efendimiz teheccüd namazını kaç rekat kılardı,  teheccüd namazı kaç rekat,  peygamber efendimiz teheccüd namazını nasıl kılardı,  peygamberimiz teheccüd namazını nasıl kılardı,  peygamberimiz teheccüd namazını kaç rekat kılardı,  teheccüd namazı,  teheccüd namazını peygamber efendimiz nasıl kılardı