+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden 550 İslami kitap arşivi içeren dev Mavera İslam Ansiklopedisi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  550 İslami kitap arşivi içeren dev Mavera İslam Ansiklopedisi


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: 550 İslami kitap arşivi içeren dev Mavera İslam Ansiklopedisi


  Reklam  Cevap: 550 İslami kitap arşivi içeren dev Mavera İslam Ansiklopedisi Hakkında bilgi


  550 İslami kitap arşivi içeren dev Mavera İslam Ansiklopedisi


  DarulKitap İslam Ansiklopedisi
  DarulKitap İslam Ansiklopedisi'nin 2. versiyonunu çıkartmamızı nasip eden Allah’a hamdolsun, O’nun Rasulü’ne selam olsun. İlk versiyondan sonra 300 yeni kitap eklenip değerli kardeşlerimizin bildirdiği birçok hataların bu versiyonda düzeltilmiş olmasına rağmen yine de inanıyoruz ki bundan sonraki versiyonlar bu versiyonu ikmal edeceklerdir.

  Ansiklopedi'nin içerisindeki yazıların tümünü onaylıyor, doğruluğunu iddia ediyor değiliz. Mutlak doğru, vahiyle sınırlıdır. Kur’an ve sahih Sünnetin dışında her görüş tartışılabilir düşüncesindeyiz. Büyük bir Arşiv niteliği taşıyan bu Ansiklopedi, tüm okurlarına Kur'an ve sahih Sünnete uygun olan bilgileri alma, hataları ayıklama ve aynı zamanda yanlış kabul ettikleri görüşleri de tanıma fırsatı sunmaktadır. Bunun içindir ki, yazarın veya yayıncının hatalarından ve yayımlanan eserlerin içeriğinden sorumlu olmadığımızı belirtmek isteriz.


  Ansiklopedi, değişik yazarların çeşitli eserlerinden derlendiği için, Ansiklopedinin içerisinde farklı görüşler, hatta birbirine zıt fikirler bulunabilir. Bu da araştırmacıya, bazı şeyleri zıddıyla bilmenin de bazen faydalı olabileceğini göstermek amacıyla yapılmıştır. Amacımız dinini öğrenmek isteyen herkesin, değişik ekollerin kitaplarından yararlanarak İslam’ı doğru bir şekilde öğrenmesine vesile olmaktır. Mü’minler sözü dinlerler ve en doğrusuna uyarlar.

  Mavera İslam Ansiklopedisi
  KİTABIN İÇERİĞİ HAKKINDA
  Kur'an-ı Kerim =»99 kitap(30 TEFSİR , 25MEAL ,18 YABANCI DİL MEALLERİ ,1 KONKORDANS,15 TEFSİR YARDIMCI KİTAP
  Hadis-i Şerif =»60 kitap (HADİS KÜLLİYATI HADİS İLMİ VE SİYERLE İLGİLİ BİR ÇOK KİTAP)
  Akaid =»45 kitap
  Fıkıh =»55 kitap
  Tarih =»30 kitap
  Külliyatlar =»229 kitap
  Ansiklopediler =»7 kitap
  Genel =»25 kitap

+ Yorum Gönder
büyük islami kitap arşivi