+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Hamileyken meryem ve yusuf surelerinin okumak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hamileyken meryem ve yusuf surelerinin okumak


 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: Hamileyken meryem ve yusuf surelerinin okumak


  Reklam  Cevap: Başı açık Kuran okumak caizdir. Namaz kılarken ve kendine nikah düşen erkeklerin yanında kadının başını örtmesi farzdır. Bunların dışında ise örtmesi daha iyi olmakla beraber farz değildir.Bu açıdan abdesti yokken ve başı açıkken dua etmek, hadis okumak ve Kurana dokunmadan ayet ve sure okumak caizdir. Ayakta, otururken, yürürken ve yatarken dua ve Kuran okumak da caizdir. Ayrıca çocuk emzirirken de Kuran okunabilir.

  Kur'ân-ı Kerîm'i okumak isteyen kimsenin abdest alıp kıbleye doğru oturması sünnettir. Ancak yürürken veya yatarken onu okumakta beis yoktur. İshak bin İbrahim diyor ki: Ebû Abdullah ile birlikte camiye giderken Kehf süresini okuduğunu işittim. Aişe (ra) de şöyle diyor: Ben sedirimin üzerine uzanmış iken Kur'ân-ı Kerîm'i okurdum. (Muğni, I. 803)
  SİE


+ Yorum Gönder
hamileyken yusuf suresi okumanın faydaları,  hamilelikte yusuf suresinin fazileti,  yusuf suresi fazileti,  hamileyken yusuf suresi okumak,  hamilelikte yusuf suresini okumak,  yusuf suresinin fazileti,  hamilelikte yusuf suresi