+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Başaçık olmak günahmı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Başaçık olmak günahmı?

  Sual: merhaba ben kapalı biriyim ama eşim saçımı açmamı istiyo bunun bana veya eşime günahı varmı ? 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: başaçık olmak günahmı?


  Reklam  Cevap: Size de eşinize de günahı vardır. Sebep olan da yapan kadar sorumludur. Baş açık gezmek Allah'ın emrine uymamaktır.

  "Mü’min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. (Yüz ve el gibi) görünen kısımlar müstesna, zînet (yer)lerini göstermesinler. Başörtülerini ta yakalarının üzerine kadar salsınlar. Zinetlerini, kocalarından, yahut babalarından, yahut kocalarının babalarından, yahut oğullarından, yahut üvey oğullarından, yahut erkek kardeşlerinden, yahut erkek kardeşlerinin oğullarından, yahut kız kardeşlerinin oğullarından, yahut müslüman kadınlardan, yahut sahip oldukları kölelerden, yahut erkekliği kalmamış hizmetçilerden, yahut da henüz kadınların mahrem yerlerine vakıf olmayan erkek çocuklardan başkalarına göstermesinler. Gizledikleri zinetler bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. Ey mü’minler, hep birlikte tövbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz!" (Nur 31.)


 3. tekturk
  Devamlı Üye
  Kocam istiyo diye acma, zaten zoraki aciyorum günahi onun boynuna olur diye düsünme Ercan kardesimizin de dedigi gibi 2 nizde günaha girersiniz!!

 4. Galus
  Devamlı Üye
  kadın kocası emri altındadır ancak koca haramı emrederse bunu yapmak zorunda değilsiniz yapmazsınız, Allah yardımcınız olsun.

 5. Misafir
  tabi illaki aç demiyo aydınlattığınız için teşekkürler zaten kapalı bir insan bu saatten sonra istesede açık dolaşamaz yapamam yani açık hayırlı günler

 6. tekturk
  Devamlı Üye
  tabi illaki aç demiyo aydınlattığınız için teşekkürler zaten kapalı bir insan bu saatten sonra istesede açık dolaşamaz yapamam yani açık hayırlı günler
  Ilk basta sordugun soruya bak simdiki verdigin cevaba bak ! ikisi celiskili , bizleri bosa ugrastirma , kul hakkina girme!!

+ Yorum Gönder