+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Erkeğe küpe haram mıdır ? Veya caiz midir ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Erkeğe küpe haram mıdır ? Veya caiz midir ?

  Sual: Ben 13 yaşındayım. Babam ve annem ne kadar istemese de küpe takmak istiyorum. Annem küpe takmamı istiyorsam takma küpe al tak diyor. Ben buna karşıyım. Uzun lafın kısası sizin gibi okumuş, görmüş, hocalarımıza sorum "Küpe erkeğe haram mıdır ? Haram kılınmış mıdır ? Caiz midir ?".

  Son olarakta, ben küpeyi kızlara benzemek için takmıyorum değerli hocam. Sadece süs eşyası olarak kullanmak istiyorum. ? 2. Galus
  Devamlı Üye

  Cevap: Erkeğe küpe haram mıdır ? Veya caiz midir ?


  Reklam  Cevap:
  Ben 13 yaşındayım Babam ve annem ne kadar istemese de küpe takmak istiyorum Annem küpe takmamı istiyorsam takma küpe al tak diyor Ben buna karşıyım Uzun lafın kısası sizin gibi okumuş, görmüş, hocalarımıza sorum "Küpe erkeğe haram mıdır ? Haram kılınmış mıdır ? Caiz midir ?"


  İslâm Hukukuna göre kulakların küpe takılmak üzere delinmesi ve küpe takılması, kadınlar için caiz görülmüş; ama erkekler için caiz görülmemiştir.

  Her halükârda ergen erkeklerin kulaklarını deldirmeleri ve küpe takmaları, çoğu hukukçulara göre haramdır yani kısaca caiz değildir
  .

  Son olarakta, ben küpeyi kızlara benzemek için takmıyorum değerli hocam Sadece süs eşyası olarak kullanmak istiyorum
  siz küpeyi takmakla kızlara benzemiş olacaksınız ,süslenmek kadınlara has birşeydir.

 3. kibrit
  Devamlı Üye
  "Kadınlara erkeklere, erkekler kadınlara benzeyecek" Hadis-i Şerif

  Dikkat et ahir zaman fitnesine düşüyorsun...

 4. islamyolu
  Emekli
  Erkeklere benzeyen kadınlara ve kadınlara benzeyen erkeklere Allah lanet etsin!) (Taberani

  (Erkeğe benzemeye çalışan kadın, kadına benzemeye çalışan erkek bizden değildir.) [İ.Ahmed]
  İbn Abbas’dan (ra) şöyle rivayet edildi:
  “Resulullah (asm) erkeklerden kadınlara benzeyenlere ve kadınlardan da erkeklere benzeyenlere lanet etti.” (Buhari, Ebu Davud, Tirmizi)


  Zinet eşyalarından olan küpe kadınlara mahsustur ve erkeğin fıtratına aykırıdır. Bu yüzden birçok fıkıh âlimi küpenin erkeğe caiz olmadığı hususunda ittifak etmiştir. Müslüman erkeklere yakışmaz kardeş bu küpe işide bize avrupadan geldi. onların erkekleri hep taktılar bizimkilerde Modernlik sanıp taktılar. bizler onlara muhalefet etmemiz lazım ken. giyimini kuşamını herşeyini aldık. “Müşriklere muhalefet ediniz.”
  (müslim)
+ Yorum Gönder