+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Üniversitede törene katılmayacağıma dair Allah'a söz vermiştim kefaret gerektirir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Üniversitede törene katılmayacağıma dair Allah'a söz vermiştim kefaret gerektirir mi?

  Sual: Selamun aleyküm.Bir sorum olacaktı.Lisedeyken mezuniyet törenine başı açık katılmıştım.Üniversitede de başımız açık olacağını sandığımdan, Allah'a üniversitede törene katılmayacağıma söz vermiştim.Ama iki senedir başörtüsü yasağı kalktı.Şimdi törene gitmek istiyorum.Ama söz verdiğim şartlarla şu anki şartlar aynı değil.Yani başımı açmam gerekmeyecek.Kefaret orucu tutmam gerekiyor mu? ? 2. Yetim
  Hadimul Müslimin

  Cevap: Üniversitede törene katılmayacağıma dair Allah'a söz vermiştim kefaret gerekti


  Reklam  Cevap:
  Selamun aleyküm.Bir sorum olacaktı.Lisedeyken mezuniyet törenine başı açık katılmıştım.Üniversitede de başımız açık olacağını sandığımdan, Allah'a üniversitede törene katılmayacağıma söz vermiştim.Ama iki senedir başörtüsü yasağı kalktı.Şimdi törene gitmek istiyorum.Ama söz verdiğim şartlarla şu anki şartlar aynı değil.Yani başımı açmam gerekmeyecek.Kefaret orucu tutmam gerekiyor mu?
  ve aleykumusselam ve rahmetullah

  kardeş burada senin niyetin eğer başörtüsü çıkartılırsa katılmayacağını ima etmişsin.Yani başını açarlarsa katılmayacağını ifade ederek söz vermişsin. Şimdi eğer senin başını aç deseler ve sen de törene başın açık bir şekilde girersen bu durunda yemin keffareti vermen gerekir.Ama ortada öyle bir durum yoksa -ki sen niyetini belirtmişsin- örtülü halde törene katılmanda bir sakınca yoktur ve keffaret te gerekmez.
  Selam ve Dua İle...


+ Yorum Gönder