+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Erkegin Bayan Kuaforlugu yapmasi haram mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Erkegin Bayan Kuaforlugu yapmasi haram mi?

  Sual: Merhabalar . Ben 18 senedir bayan kuaforlugu yapmaktayim bu yaptigim meslek gunahmidir.egerki gunahsa Ben 18 senedir gunahmi islemis oluyorum. Bu benim için çok onemli hemen cevaplarsaniz çok sevinirim. ? 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: Erkegin Bayan Kuaforlugu yapmasi haram mi?


  Reklam  Cevap: Bir erkeğin bayan kuaförlüğü yapması caiz değildir. Haramdır. Kendinize başka bir iş bakın. Allah kendisine sığınan kullarına yardım eder. Selametle

 3. Galus
  Devamlı Üye
  Bir erkek ve kadının nikahsız olarak ellerinin birbirine değmesi ve yalnız kalmaları caiz değildir.

  Mahrem olmayan kadına bakmak haram olduğuna göre, onlara dokunmak veya tokalaşmak mutlaka haramdır. Peygamber'e (sav) biat eden kadınlar dediler ki: Ey Allah'ın Resulü, biat ederken elimizi tutmadınız. Peygamber (sav) "Kadınların elini tutup tokalaşmam." buyurdu (Ahmed bin Hanbel, Nesâî, İbn Mâce). Hazreti Aişe (ra) biat ile ilgili şöyle buyuruyor: "Allah'a yemin ederim ki Resûlüllah'ın eli bir kadının eline dokunmadı. Sadece sözle onlardan biat aldı." (Müslim ).

  Peygamber (sav) bir hadisi şerifinde şöyle buyuruyor:

  "Sizden biriniz, başına iğne ile dürtülmesi kendisi için helâl olmayan bir kadına dokunmaktan daha hayırlıdır."

  İslâm dini, kadınla tokalaşmayı yasaklamakla kadını tezyif etmiyor; bilakis şerefini kurtarıyor. Kötü niyetli kimselerin şehvetle el uzatmasına engel oluyor. (Halil GÜNENÇ, Günümüz Meselelerine Fetvalar II. 170)


  kendinize başka bir iş bulmanızı öneriyorum...

+ Yorum Gönder