+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Ayak ucundan kalçaya kadar alçıda olan biri gusul abdestini nasıl alır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Ayak ucundan kalçaya kadar alçıda olan biri gusul abdestini nasıl alır?


 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: ayak ucundan kalçaya kadar alçıda olan biri gusul abdestini nasıl alır?


  Reklam  Cevap: SARGILAR ÜZERİNE MESH

  * Yaralar veya sakat, hasta âzalar üzerine bağlanan bezlere sargı denir. Abdest veya gusül âzaları üzerinde bu gibi bir zaruretten dolayı sargı varsa ve bu sargıyı açıp altını yıkamak da mahzurlu ise, sargının üzerine meshedilir, böylece o âzalar yıkanmış hükmünü alır. Kırık ayaklar üzerindeki alçı veya tahta veya madenî sargılar da aynı hükümdedir. İlâçla örtülü yara için de durum aynıdır.
  * Sargının tamamını meshetmek gerekmez. Sargının ekser kısmının üzerinin meshedilmesi kâfi gelir.
  * Üzerine mesih yapılan sargı için, belli bir müddet yoktur. Özür hâli devam ettiği müddetçe meshe devam edilir. Sargı çevresinde kalan sağlam yerler ise yıkanır.
  * Sargıların abdestli iken sarılmış olması da gerekmez.
  * Henüz iyileşmemiş yara üzerindeki sargı, düşer veya değiştirilirse mesh bozulmaz. Yeni sargı sarılmasıyla meshin yenilenmesi gerekmez. Abdestlilik hâli devam eder.

+ Yorum Gönder
ayağı alçıda olan nasıl gusül abdesti alır,  ayağı alçıda olan nasıl abdest alır,  ayağı alçıda olan insan nasıl gusul abdesti alır,  ayak alçıda iken gusül abdesti