+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Anne sağlığı tehlikede ise kürtaj yapmak caiz olur mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

 2. klav
  Üye

  Cevap: Anne sağlığı tehlikede ise kürtaj yapmak caiz olur mu?


  Reklam  Cevap: Bir arkadaşım beyninde ur var. Doğum onun için çok riskli olduğundan Doktorlar Hamileliği önermiyordu ama bir şekilde hamile kaldı ve tercih yapmak zorunda kaldı ve çocuğu aldırdı ve eşi bu davranışından ötürü onu boşadı şimdi yaptığının doğruluğunu merak ediyor çünkü dinen kürtaj günah.

 3. klav
  Üye
  İstemeyerek hamile kalan bir kadın doğum yaptığında anne hayatını riske atacak durumda dindar ve uzman hekimin tavsiyesine göre hareket ederek kürtaj yaptırabilir. Böyle zaruri durumlarda kürtaj caiz olur.

  Ciddi olarak ana hayatını tehdit eden bir hastalıkvarsa, ceninin oluşmaması için bir tedbir alınabilir. Ama tedbir alındığı halde cenin oluşmuş ise; ciddi bir hastalık olduğu takdirde 42 gün geçmeden evvel kürtaj etmeye gayret edilmelidir. Bu süre geçmiş olsa da hayat tehlikesi söz konusu olduğu için kürtaj yapılabilir.

  Halil GÜNENÇ, Günümüz Meselelerine Fetvalar II. 326

 4. Misafir
  6 Haftalik hamileydim ve kendiminde kronik rahatsizligim vardi ilk cocugumu dogurdum ama ikinciye korktum ve kurtaj yaptirdim ama cok pisman oldum Allahim beni affedermi nasil telafi ederim bu hatami

 5. @hmet
  Üye
  Allahim beni affedermi nasil telafi ederim bu hatami
  Allah affeder ama gurre adında bir kefaret cezası var onu ödeyin ve tövbe edin

+ Yorum Gönder