+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Zina Eden Eşe Yapılması Gerekenler Nelerdir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Zina Eden Eşe Yapılması Gerekenler Nelerdir?


 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Zina Eden Eşe Yapılması Gerekenler Nelerdir?


  Reklam  Cevap: SORU: Eşim benimle evliyken zina ettiğini itiraf etti. Yanımda tövbe etti ve iyi bir Müslüman olmak için uğraşıyor. Onu boşamak fakat iyi bir Müslüman olması ve çocuğumu yetiştirmesi için himaye edeceğim. Çünkü kovarsam kötü yola düşer. Zina yaptığı kişi veya kişileri öğrenmeye çalışıyorum o kişileri cezalandırmak istiyorum. Çok sıkıntıdayım sabrediyorum ama zor durumdayım bana bu konuda bilgi verir misiniz?
  CEVAP
  : Selamünaleyküm.

  1- Boşamak en tabii hakkınızdır, boşayabilirsiniz ancak, boşadıktan sonra ona müdahale hakkınız olmaz. Belki de onunla siz de zinaya düşebilirsiniz. Çünkü insan boşadığı kadına karşı bir zaman sonra ihtiyaç hissedebilir. Kararınızda bu yönü de düşünün. En ideali onu anne babasına ya da velisi kimse ona teslim etmenizdir. Sonrasına karışmamanız daha iyi olur.
  2- Geçmişteki bir afeti irdelemenin yararı yoktur. Gereksiz yere kendinizi helâk edersiniz.
  3- Üçüncü kişilere ceza vermeye kalkışmayın. Böyle bir şeye ne dinen ne de kanunen hakkınız yoktur. Gereksiz yere zindanda kalmanıza değmez. Allah’a havale edin işi.
  N.Yıldız


 3. kibrit
  Devamlı Üye
  Bir kadın zina yapınca nikah otomatik olarak düşmüyor mu ki herkesin haberi var bu durumda?

 4. islamyolu
  Emekli
  Bir kadın zina yapınca nikah otomatik olarak düşmüyor mu ki herkesin haberi var bu durumda?
  yok kardeş nikah düşmez. ama boşama hakkı vardır. Şeriat yönetiminde islama göre O zina yapan eğerki evli ise Recm cezası uygulanır tabiki 4 şahit var ise veya kendisi itiraf ederse. ülkemiz Laik olduğu için öyle bir yöntem uydulanmaz. Adam ister boşar ister boşamaz ona kalmış birşey.

 5. kibrit
  Devamlı Üye
  Vallahi büyük konuşmamak lazım da... neyse Allah korusun cümlemizi.

+ Yorum Gönder