+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Son nefeste Azrâil görünür mü, görünürse nasıl görünür? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Son nefeste Azrâil görünür mü, görünürse nasıl görünür?


 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Son nefeste Azrâil görünür mü, görünürse nasıl görünür?


  Reklam  Cevap: ruhu kabzolunan kişi ölüm meleğini görür. Kör olanlar bile görürler. "De ki, sizin canınızı almaya vekil kılınan ölüm meleği (Azrâil) canınızı alacak, sonra Rabbinize döndüreleceksiniz." (Secde, 32/11); "Sonunda sizden birinize ölüm geldiği vakit, gönderdiğiniz melekler onun ruhunu alırlar ve onlar görevlerinde noksanlık yapmazlar." (Enam, 6/61); Her insan mutlaka ölüm meleğini görür. Ölüm meleği herkese korku saçar. Kâfir ve fâcir olanlara görünüşü daha dehşetli, mü'minlere görünüşü ise daha güzel sûrettedir. "Takva sahipleri o kimselerdir ki, melekler canlarını hoş ve rahat oldukları halde alırlar. "Selam size, yapmış olduğunuz güzel işlerin mükâfatı olarak girin Cennete.." derler" (Nahl, 16/32) Azrâil, o kişinin yaşadığı hayata göre hususî bir sûrette gelir. Hasenât ve Seyyiâtına göre kazandığı mertebe ne ise, kişi, Azrail'le o mertebede karşılaşır. Meselâ, Kur'ân ehline bir şekilde, cihat yapmış olan ruha ona göre ve başka amellere başkasûretlerde görünür ve ruhu kabzeder. Kâfirlerin, münâfıkların ölümü esnasında ise melekler, sevimsiz ürkütücü ve dehşet verici sûrette gelirler. O kişilerin Ölüm Meleklerini görünce ödleri kopar. Ardından Azrâil dehşet saçan bir vaziyette gelir, kişinin başucunda oturur ve iç dünyasına göre muamelede bulunur.


  Kaynak:
  Son nefeste Azrâil görünür mü, görünürse nasıl görünür?http://www.webhatti.com/islam-ve-din-kulturu/619121-son-nefeste-azrail-gorunur-mu-gorunurse-nasil-gorunur.html#ixzz1wBFgcv66
  whkaynak


 3. Seyyidbabar
  Üye
  SübhanALLAH ALLAH ım sen bizleri imandan kurandan kamili mürşidden ayırma ..

 4. islamyolu
  Emekli
  Azrailde görünür, Şeytan ölmüş bir sevdiginin kılına girerek te görünür , Rasullullah (Sallahu aleyhi ve sellem) efendmizde görünür.

  Azrail zaten kesin görükecek.

  Şeytan imanını çalmak için uğraşacak.

  Rasulullahta beni rüyasında gören uyanıkken muhakkak görecektir demiştir.

  ve bizlere müjdeler olsun. Rasullullah (Sallahu aleyhi ve sellem) eğer ki son nefeste yanımızda bulunursa, Şeytan Gelemez.

 5. Seyyidbabar
  Üye
  hamdolsun kamili mürşidin oldugunda işte şeytanı huzuru kebirden kovalıyor .. işte bu yuzden bir kamili mürşide gidin demişler hamdolsun alemlerın rabbıne

+ Yorum Gönder
şeytan nasıl görünür