+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Hazreti Mehdi neden Kur'an da geçmiyor ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. berkehan
  Emekli

  Cevap: Hazreti Mehdi neden Kur'an da geçmiyor ?

  Cevap: Hazreti Mehdi neden Kur'an da geçmiyor ? isimli yazı www.Mumsema.com

  Alıntı malt1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  artık namazların arkasında dua ederken senin gibilerin şerrinden sığınıyorum.
  Nereye sığındığını yazmayı bilememişsin.İnşallah Allah a sığınmayı da öğrenirsin.

 2. berkehan
  Emekli

  Cevap: Hazreti Mehdi neden Kur'an da geçmiyor ?


  Reklam  Kitap okumak yetmiyor demek ki onu anlamaya yarayacak aklı da kullanmak lazım.Aklını kullanmayan,bildikleriyle amel etmeyenlere Rabbimiz "kitap yüklü eşşekler" demekle ne kadar haklı olduğunu senin şahsında bir kez daha müşahade ettik.

  "Resulüm ne verirse alın." ayetini okumayı becermişsin bu bile senin için çok güzel gelişme ama aklını kullanmadığın için o ayetin ganimet paylaşımı ile alakalı olduğunu anlıyamamışsın.Senin dediğin gibi olduğunu bile farz etsek herhalde Rabbimiz bunu senin iman ettiğin uydurma hadisler için söylemiyordur değil mi?

  Dost görmen için sebep sormuşsun.Halbuki cümlenin devamında "senin cehaletini yüzüne söylediğim için" demiştim.Demek ki okuduğunu anlamama hastalığın burada da nüks etmiş.

  "Sorsak iki ayet ezbere bilmez" diyerek sui zan etmişsin.Sui zannın ayet ve hadislere göre haram olduğunu bilmiyorsundur diye,ben senin hakkında İslam kardeşliği gereği hüsnü zan edeceğim.Çünkü bile bile günaha girmekten çekinmeyen biri olduğunu düşünmüyorum.

  73 fırkaya uymadığıma göre 74.fırkaya uyuyorumdur demekki.Sen Her seferinde hakaret ettiğin şiilerle birlikte mehdi geleceğine inandığına göre kendin ne taraf yakınsın bir söyle bakalım.

  Benim Kuran ı yorumladığımı söyleyerek yine yanılıyorsun.Ben Kuranı olduğu gibi okuyorum.Rabbimizin sözlerini anlamak için kimseye ihtiyacın yok.Tüm bu yazdıklarımın sebebi sadece bunu anlaman içindir.İnşallah bir gün bunu sen de anlarsın ve imanın gerçek tadını alırsın.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12