+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Peygamber Efendimizin aynı anda kaç kişi ile evliydi ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Peygamber Efendimizin aynı anda kaç kişi ile evliydi ?


 2. Sabri
  Devamlı Üye

  Cevap: Peygamber Efendimizin aynı anda kaç kişi ile evliydi ?


  Reklam  Cevap: Peygamber (s.a.v.) aynı anda, dörtten fazla kadınla evli bulunmuş mudur?

  Efendmiz aynı anda 10 civarı eşi olmuştur.

  Peygamber Efendimizin (a.s.m.) dörtten fazla eşi olduğu halde, ümmetine dörtten fazlası uygun olmamasını nasıl anlamalıyız?

  Peygamber'imize has bazı özellikler vardır. Bu özelliklerin bir kısmı ümmetine haramdır. Dörtten fazla evli olmakta Peygamber'imize ait hususi hükümlerdendir. Bu sebeple bir başkası bu noktadan Peygamber'imizi örnek alamaz.

  Peygamber'imiz aynı anda dörtten fazla kadınla evlenmiştir. Bir erkeğin dörtten fazla kadını nikâhı altında bulundurması caiz değildir. Ancak Peygamberimiz bu hususta müstesnadır. Nitekim başka hususlar vardır ki Hz. Peygambere haram olduğu halde ümmetine helal kılınmıştır. Mesela Peygamber'imize ve O'nun ailesine zekat verilemez. Ayrıca Peygamberimiz miras bırakmamıştır. Teheccüd namazı Peygamber'imize farz olmasına rağmen ümmetine sünnettir.


+ Yorum Gönder
peygamber efendimizin kaç eşi vardı,  peygamberimizin kaç eşi vardı,  peygamber efendimizin kaç tane eşi vardı,  peygamberimiz aynı anda kaç kadınla evliydi,  peygamber efendimizin kaç tane eşi vardır,  peygamber efendimizin kaç eşi var,  peygamber efendimizin kaç hanımı vardı