+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Gusülden sonra gelen beyaz akıntı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Gusülden sonra gelen beyaz akıntı

  Sual: Selamun aleyküm.Hayız hali ile ilgili bir sorum olacaktı.
  Hayız bitiminde bitiş akıntısının bir kısmı gelip berraklaştığında,gusül alınsa,geri kalan kısmı gusülden sonra gelse, gusülün tekrar alınması icap eder mi? ? 2. imam
  Üye

  Cevap: Gusülden sonra gelen beyaz akıntı


  Reklam  Cevap: Gusülden sonra gelen akıntı guslü bozar mı?


  Gusül Abdesti aldıktan sonra iç çamaşıra akıntı gelmesi yada hissedilmesi gusül abdestini bozarmı hükmü nedir ne yapılmalı.


  İhtilam olan veya cinsel ilişkide bulunan bir kimse, idrarını yapmadan veya çokça yürümeden veya yatıp uyumadan yıkansa da, sonra kendisinden meninin arta kalan kısmı çıkacak olsa, ikinci kez yıkanması gerekir.

  Fakat idrarını yaptıktan veya epeyce yürüdükten veya uyuduktan sonra şehvetsiz olarak gelecek meni guslü gerektirmez. Çünkü bu durumda o meni, yerinden, şehvet olmaksızın ayrılmış bulunur. Yine bir kadından, yıkandıktan sonra, kocasının menisi çıkacak olsa, tekrar gusletmesi gerekmez.

  Gusülden sonra gelen meniden dolayı gusül gerekir mi? Ve de durup dururken gelen meni guslü bozar mı?


  Şehvetsiz olarak gelen meniden dolayı gusül abdesti almaya gerek yoktur.

  Ancak, ihtilam olan veya cinsel ilişkide bulunan bir kimse, idrarını yapmadan veya çokça yürümeden veya yatıp uyumadan yıkansa da, sonra kendisinden meninin arta kalan kısmı çıkacak olsa, ikinci kez yıkanması gerekir.

  Fakat idrarını yaptıktan veya epeyce yürüdükten veya uyuduktan sonra, şehvetsiz olarak gelecek meni guslü gerektirmez. Çünkü bu durumda o meni, yerinden, şehvet olmaksızın ayrılmış bulunur.

  Yine bir kadından, yıkandıktan sonra, kocasının menisi çıkacak olsa, tekrar gusletmesi gerekmez.

 3. Misafir
  teşekkürler... selam ve dua ile...

+ Yorum Gönder
gusülden sonra gelen akıntı