+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Zammı sure her rekatta frklı mı okunur yani mesela 4 rekatsa hepsindede farklı zammı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Zammı sure her rekatta frklı mı okunur yani mesela 4 rekatsa hepsindede farklı zammı

  Sual: selamün aleyküm.size bazı sorularım olacak zammı sure her rekatta frklı mı okunur yani mesela 4 rekatsa hepsindede farklı zammı sure mi okuyacağız ve 1 tane mi birde ne sırayla?şimdiden ALLAH(CC)razı olsun ? 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: zammı sure her rekatta frklı mı okunur yani mesela 4 rekatsa hepsindede farklı


  Reklam  Cevap: İslamda Zammı Süre

  Sûre bitiştirmek anlamına gelen zamm-ı sûre, dinî bir kavram olarak zammu sûre, namazda ayakta iken, Fâtiha sûresinden sonra bir sûre veya üç âyet ya da bir kısa sûre, uzun bir âyet okumak demektir. Hanefî mezhebine göre farz namazların ilk iki rekatinde, diğer namazların her rekatinde Fâtiha sûresinden sonra bir sûre veya en az üç âyet okumak vaciptir. Kasıtlı olarak terk edilmesi halinde namazın tekrar kılınması vaciptir. Ancak unutarak veya yanılıp da terk edilirse, sehiv secdesi yapılması gerekir. Namazın yeniden kılınmasına gerek yoktur. Cemaatle kılınan namazlarda imamın kıraati, kendisine uyanların kıraatinin de yerine geçtiğinden, cemaat Fâtiha ve zamm-ı sûreyi okumaz. İmam açıktan okuyorsa susarak onu dinler; içinden okuyorsa bir şey okumadan bekler.

+ Yorum Gönder