+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Günümüz şartlarında kız çocuklarını liseye göndermek caiz midir ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Günümüz şartlarında kız çocuklarını liseye göndermek caiz midir ?


 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Günümüz şartlarında kız çocuklarını liseye göndermek caiz midir ?


  Reklam  Cevap: İslama göre yetişkin kızların başını örtmeleri ve erkekler karırışık oturmamaları farzdır-Allahın emridir.

 3. islamyolu
  Emekli
  ama sonuçta mecburi yaptılar . ve 4+4+4 sistemi var. 12 sene kızlarımız okumak mecburiyetinde. ve bizlerde okutmadıgımız takdirde devletin bizlere ağır cezaları vardır. çocukları bile elimizden alacaklarmış okutmadıgın taktirde.

  bu durumda Bütün vebal devletindir. bizim değil. babaların annelerin elinde birşey gelmiyor. Başı açık bir günah , erkeklerin arasında okumak başka bir günah. Arkadaşlar serbestlik var özgürlük var zannettirdiler. ama kötüye gidiyor. fazla ileri konuşmak istemiyorum. anlayan arkadaşlar o iki cümlemden anlarlar.

 4. kibrit
  Devamlı Üye
  Güya 4+4+4 ün amacı, 4.sınıftan sonra açıktan devam etmesiydi ama maalesef yapılamadı. şimdi 8.sınıftan sonra açık öğretimden devam etme hakkı verildi ki kötü oldu. Bir hak tanınıyor yinede. Liseye göndermek zorunlu değil en azından özgün eğitim anlamında. Bunlar müslüman hükümet ha? ... Her hayırda bir şey olabileceği gibi, her şer de bir hayırda olabilir... Hayır gibi gözüktü bu hükümet ama fazla özgürlükten maalesef her değerimizi kaybettik.

+ Yorum Gönder