Konusunu Oylayın.: Yaz Kuran Kursları DVD Seti ( 3 Kur 3 DVD)

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Yaz Kuran Kursları DVD Seti ( 3 Kur 3 DVD)
 1. 20.Mayıs.2012, 10:49
  1
  Misafir

  Yaz Kuran Kursları DVD Seti ( 3 Kur 3 DVD)


  Yaz Kuran Kursları DVD Seti ( 3 Kur 3 DVD) Mumsema Yaz Kuran Kursları DVD Seti ( 3 Kur 3 DVD)


 2. 20.Mayıs.2012, 10:49
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Yaz Kuran Kursları DVD Seti ( 3 Kur 3 DVD)

 3. 10.Haziran.2012, 18:07
  2
  Muhammed
  الله اكبر

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 16.Haziran.2010
  Üye No: 76755
  Mesaj Sayısı: 7,668
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10
  Yaş: 28
  Bulunduğu yer: Türkiye

  Cevap: Yaz Kuran Kursları DVD Seti ( 3 Kur 3 DVD)
  Yaz Kuran Kursları DVD Seti ( 3 Kur 3 DVD)  Değerli Kur’an Kursu Öğreticileri ve Din Görevlileri Arkadaşlarım;

  Türkiye’de son yıllarda özlediğimiz gelişmeler peş peşe geliyor. İnşallah Yüce Rabbimiz daim eder. En son Diyanet İşleri Başkanlığı, 2011-2012 Yaz Kur’an Kurslarına 10 yaş öncesi öğrencilerin de katılabileceği ile ilgili bir genelge yayınladı ya da bu konudaki yasağı kaldırdı. Bu konuda, emeği geçenlere gönülden teşekkürlerimizi sunuyoruz. Tabii, bu yasağın kalkması herşeyin güllük gülüstanlık olması anlamına gelmiyor. Çünkü DİB bu yasağı kaldırırken, 10 yaş öncesi öğrencilerin, Yaz Kur’an Kurslarında nasıl bir eğitime tabi tutulacağı ile ilgili, herhangi bir çalışma da yapmış değildir. Şu anda var olan, Edam’ın hazırlamış olduğu Dinimi Öğreniyorum 1.,2.,3., kitapları bu ihtiyacı karşılayacak durumda değildir. Çünkü bu kitaplar 10 yaş ve üstü için hazırlanmış kitaplardır. Ayrıca, DİB’in dağıttığı elifba cd’leri ise, genele hitap eden çalışmalardır. Sorumuz şu, 10 yaş öncesi çocuklar ilk defa bu yıl yaz kuran kurslarına gelecekler. Bizler yani alandaki öğretici arkadaşlar, bu öğrencilere neyi? Nasıl? Ne kadar? Vereceğiz. Bu konuda kendimizi yeterli görüyor muyuz?

  DVD SETİ KAMPANYALARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

  Örneğin 7 yaşında okuma yazma bilmeyen ya da, okuma yazmayı çat pat bilen bir çocuk camimize veya kursumuza geldi, bu çocuklara hangi eğitimi nasıl vereceğiz? Bu çocukların soyut anlama becerilerinin gelişmemiş olduğunu, mutlaka görerek, işiterek ve yaparak öğrenebileceklerini biliyor muyuz? Peki diyelim ki biliyoruz, bu konuda elimizde yeterince görsel, işitsel ve hareketli dokuman var mı?10 yaş öncesi çocukların camiye gelmesine hepimiz seviniyoruz sevindik. Ancak bu çocuklar camiye geldikleri gibi kursu bitirirlerse, (gerekli çalışmalar yapılmadığı için, verilmek istenilen kazanımları çocuklar alamazsa) bu konudaki sorumluluk kimin olacak abaca… Ayrıca, çocuklar başlangıçta çamiye geldi, daha sonra onların seviyesine inemediğimiz için, onlara gerekli görsel, işitsel ve hareketli dökümanlarla ulaşamadığımız için, çok kısa bir zamanda çocukların kursu bırakma ihtimallerinin olduğu şüphesiz bir gerçektir. Bu durumda da, acaba biz elimizden geleni yaptık, sorumluluk karşı tarafta mıdır?

  DVD SETİ KAMPANYALARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

  Diyeceğiz. Bu ve bunun gibi, soruları lütfen 2012 yaz kuran kursları başlamadan önce kendimize soralım ve hazırlıklarımızı ona göre yapalım. Hem geçmişte, hem şu anda hem de gelecekte, derste öğretmenin etkinliği, kesinlikle şüphe götürmez bir gerçektir. Hiçbir teknoloji, hiçbir doküman ve hiçbir araç-gereç dersteki öğretmenin yerine alamaz alamayacaktır. Bu bilimsel bir tespittir. Ancak, günümüzde çok renkli dünyalardan gelen, Sn. Mehmet Görmez hocanın da söylediği gibi, “arkadaşları tatil yaparken, kuran kurslarına gelmeyi seçen” öğrencilere, nasıl davranmamız gerektiği, öğretmen olarak bizlerin, bu çocuklara nasıl bir eğitim öğretim yöntemi uygularsam, tatile gitmediği için, kursa geldiği için, iyi ki tatile gitmeyip, kursa gelmişim, ya da iyi ki yaz kuran kursuna gelmişim dedirtebiliriz? Sanırım bu soruyu bütün görevli arkadaşlar kendilerine sormalı, Yaz Kur’an Kurslara 2-3 ay varken bu konudaki çalışmalarına başlamalı ve yaz kur’an kursları açılsa da, yaptığım hazırlıkları öğrencilerle paylaşsam diyebilmelidir.İşte bu vesile ile, dindersi.com ekibi olarak 2012 Yaz Kur’an Kursları’na yönelik 4 dvd’lik orijinal bir çalışma hazırladık. Yukarıdaki soruların cevaplarını bu 15 gb’lık Yaz Kur’an Kurs’ları Görsel Eğitim Seti adlı çalışmamızda vermeye çalıştık. Geçen yıl ilkini hazırladığımız çalışmanın, bu yıl yeni versiyonunu çıkarttık. Geçen yılki çalışmamızdaki dokümanların çok büyük çoğunluğunu bu çalışmada kullanmamaya özen gösterdik. Bu yılki “2012 YAZ KUR’AN KURSLARI GÖRSEL MATERYAL DVD SETİ”ni hazırlarken özellikle dikkat ettiğimiz noktaları sizlerle paylaşmak istiyoruz.
  1. Bu set, 4 dvd’den yaklaşık 15 gb’lık bir arşivden oluşmakta ve ekibimiz tarafından sırf 2012 Yaz Kur’an Kursları için hazırlanmış 4000 civarı orijinal dokümandan oluşmaktadır.
  2. Her kur için ayrı dvd hazırlanmıştır. 1. Kur, 2. Kur, 3. Kur ve 10 yaş öncesi çocukların karakter eğitimine yönelik, çizgi filmlerin yer aldığı 4 dvd’lik bir eğitim seti.
  3. DVD’lerin içerikleri hazırlanırken, özellikle yaş gruplarının seviyelerine göre hazırlıklar yapılmış ve dökümanlar da yaş gruplarının anlayacağı tarzda hazırlanmıştır. Örneğin 1. Kur’la ilgili çalışmalar yaş itibariyle daha 10 yaş grubuna göre, 2 ve 3 10-15 yaş grubu düzeyine göre hazırlanmıştır.
  4. DVD’leri hazırlarken, her dersin üniteleri birebir olarak ele alınmış ve her ünitenin alt başlıklarına gerekli dokümanlar hazırlanmıştır. Böylece, kurs başında nasıl ders işleyeceğine karar veren bir öğretici, kurs bitimine kadar aynı yöntemle derslerini işleyebileceklerdir. DVD’ler bu şekilde dizayn edilmiştir.
  5. DVD’lerde özellikle, görselliği ön plana çıkarmaya gayret ettik. İstediğiniz konu ile ilgili istiğiniz tarz görüntüleri DVD’lerde bulabileceksiniz. Size düşen sadece, bu çalışmalardan hangilerini öğrencilerle paylaşacaksınız onu seçmektir.
  6. Başta söylediğimiz gibi, 10 yaş öncesi öğrencilerimizi unutmadık. Çünkü bu yıl asıl onlara yönelik çalışmalar yapılmalıydı ve Türkiye’de belki de ilk defa ekibimiz tarafından, 2012 Yaz Kur’an Kursları 10 yaş öncesi çocuklara yönelik, yüzlerce özel doküman hazırlanmıştır. Bu çalışmalar sırf 2012 Yaz kur’an Kursları için hazırlanmıştır.
  7. “YAZ KUR’AN KURSLARI ÇİZGİ FİLM ANİMASYON” ÇALIŞMALARI: burada yaklaşık 17-20 adet çizgi film çalışması hazırladık. Bu çalışmalar, ilk defa siz değerli öğreticilere sunulmaktadır. Alacağınız DVD setine ek olarak bu çizgi film çalışmalarının yer aldığı, dvd size hediye olarak ücretsiz verilecektir. 10 Yaş öncesi çocuklara, hatta diğer öğrencilerinize de çok rahat izlettirebileceğiniz çalışmalardır bunlar. DVD tanıtım videoları bölümünden, çalışmalarla ilgili görselleri izleyebilirsiniz. 8. Yine 10 yaş öncesi öğrenciler için, “VİDEO KLİP” çalışmalarımıza ağırlık verdik. Bu konuda geçen yıllardan farklı olarak yaklaşık 20 yeni klip çalışması yaparak, bu alandaki arşivimizi güçlendirdik ve daha görsel hale getirmeye çalıştık. Bu çalışmalar da, 10 yaş ve üstü öğrenciler için, çok yararlı ve öğrenciye istenilen kazanımı farkına varmadan aktarabilecek çalışmalardır.
  9. 2012 Yaz Kur’an Kurslarında geçen yıllardan farklı olarak, internet ortamında direk bize ulaşabileceksiniz. Karşılaştığınız bir sorun olursa, her dvd’nin ara yüzünde mail gönder butonu vardır. Ona tıklayıp bizden yardım alabileceksiniz.
  10. Geçen yıllarda arkadaşların karşılaştığı sorunlardan biri de, bilgisayarlarındaki eksik olan bir programdan veya bilgisayar ayarlarından kaynaklanan sorunlardan dolayı dvd’leri çalıştırmakta sorun yaşıyorlardı. Bu DVD setimizde, bu sorunları yaşamamak veya en aza indirmek için, dvd’ler açılırken gerekli olan programlar dvd’lerde var olan kodlarla bilgisayarınıza otomatik olarak siz farketmeseniz bile yüklenecektir.
  11. Son olarak, geçen yıllarda, sure ve duaların okunuşunda Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı, Davut Kaya hocamınız “Kur’an Talim Okuyuşu” özellikle çok istek almıştı. Türkiye’den çok talep gelmişti. Biz de bu yıl, Davut Kaya hocamızdan rica ettik sağolsun bizi kırmadı ve bu yıl nihayet sizlere hocamızın güzel sesinden, Kur’an Talim Okuyuşlarını dinletme fırsatı bulacağız. Ayrıca sadece dinleme değil, izleme, görme fırsatı da yakalayacaksınız. Bu konuda bizlerden yardımlarını esirgemeyen Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı, Davut Kaya hocamıza şükranlarımızı sunuyoruz. Allah razı olsun…2012 Yaz Kur’an Kursları Görsel Materyal DVD Setimiz, bu yıl siz değerli meslektaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanmıştır. Bu konudaki çalışmalarımız yapılırken, Diyanet İşleri Başkanlığı ilgili birimleriyle istişareler yapılmış ve özellikle DİB’in bu konudaki kaynakları kullanılmaya çalışılmıştır. Bu konuda da katılarını aldığımız ve dokümanlarından yararlandığımız DİB’e teşekkür etmeyi bir borç biliyoruz.
  DVD SETİ KAMPANYALARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ!


 4. 10.Haziran.2012, 18:07
  2
  الله اكبر  Yaz Kuran Kursları DVD Seti ( 3 Kur 3 DVD)  Değerli Kur’an Kursu Öğreticileri ve Din Görevlileri Arkadaşlarım;

  Türkiye’de son yıllarda özlediğimiz gelişmeler peş peşe geliyor. İnşallah Yüce Rabbimiz daim eder. En son Diyanet İşleri Başkanlığı, 2011-2012 Yaz Kur’an Kurslarına 10 yaş öncesi öğrencilerin de katılabileceği ile ilgili bir genelge yayınladı ya da bu konudaki yasağı kaldırdı. Bu konuda, emeği geçenlere gönülden teşekkürlerimizi sunuyoruz. Tabii, bu yasağın kalkması herşeyin güllük gülüstanlık olması anlamına gelmiyor. Çünkü DİB bu yasağı kaldırırken, 10 yaş öncesi öğrencilerin, Yaz Kur’an Kurslarında nasıl bir eğitime tabi tutulacağı ile ilgili, herhangi bir çalışma da yapmış değildir. Şu anda var olan, Edam’ın hazırlamış olduğu Dinimi Öğreniyorum 1.,2.,3., kitapları bu ihtiyacı karşılayacak durumda değildir. Çünkü bu kitaplar 10 yaş ve üstü için hazırlanmış kitaplardır. Ayrıca, DİB’in dağıttığı elifba cd’leri ise, genele hitap eden çalışmalardır. Sorumuz şu, 10 yaş öncesi çocuklar ilk defa bu yıl yaz kuran kurslarına gelecekler. Bizler yani alandaki öğretici arkadaşlar, bu öğrencilere neyi? Nasıl? Ne kadar? Vereceğiz. Bu konuda kendimizi yeterli görüyor muyuz?

  DVD SETİ KAMPANYALARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

  Örneğin 7 yaşında okuma yazma bilmeyen ya da, okuma yazmayı çat pat bilen bir çocuk camimize veya kursumuza geldi, bu çocuklara hangi eğitimi nasıl vereceğiz? Bu çocukların soyut anlama becerilerinin gelişmemiş olduğunu, mutlaka görerek, işiterek ve yaparak öğrenebileceklerini biliyor muyuz? Peki diyelim ki biliyoruz, bu konuda elimizde yeterince görsel, işitsel ve hareketli dokuman var mı?10 yaş öncesi çocukların camiye gelmesine hepimiz seviniyoruz sevindik. Ancak bu çocuklar camiye geldikleri gibi kursu bitirirlerse, (gerekli çalışmalar yapılmadığı için, verilmek istenilen kazanımları çocuklar alamazsa) bu konudaki sorumluluk kimin olacak abaca… Ayrıca, çocuklar başlangıçta çamiye geldi, daha sonra onların seviyesine inemediğimiz için, onlara gerekli görsel, işitsel ve hareketli dökümanlarla ulaşamadığımız için, çok kısa bir zamanda çocukların kursu bırakma ihtimallerinin olduğu şüphesiz bir gerçektir. Bu durumda da, acaba biz elimizden geleni yaptık, sorumluluk karşı tarafta mıdır?

  DVD SETİ KAMPANYALARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

  Diyeceğiz. Bu ve bunun gibi, soruları lütfen 2012 yaz kuran kursları başlamadan önce kendimize soralım ve hazırlıklarımızı ona göre yapalım. Hem geçmişte, hem şu anda hem de gelecekte, derste öğretmenin etkinliği, kesinlikle şüphe götürmez bir gerçektir. Hiçbir teknoloji, hiçbir doküman ve hiçbir araç-gereç dersteki öğretmenin yerine alamaz alamayacaktır. Bu bilimsel bir tespittir. Ancak, günümüzde çok renkli dünyalardan gelen, Sn. Mehmet Görmez hocanın da söylediği gibi, “arkadaşları tatil yaparken, kuran kurslarına gelmeyi seçen” öğrencilere, nasıl davranmamız gerektiği, öğretmen olarak bizlerin, bu çocuklara nasıl bir eğitim öğretim yöntemi uygularsam, tatile gitmediği için, kursa geldiği için, iyi ki tatile gitmeyip, kursa gelmişim, ya da iyi ki yaz kuran kursuna gelmişim dedirtebiliriz? Sanırım bu soruyu bütün görevli arkadaşlar kendilerine sormalı, Yaz Kur’an Kurslara 2-3 ay varken bu konudaki çalışmalarına başlamalı ve yaz kur’an kursları açılsa da, yaptığım hazırlıkları öğrencilerle paylaşsam diyebilmelidir.İşte bu vesile ile, dindersi.com ekibi olarak 2012 Yaz Kur’an Kursları’na yönelik 4 dvd’lik orijinal bir çalışma hazırladık. Yukarıdaki soruların cevaplarını bu 15 gb’lık Yaz Kur’an Kurs’ları Görsel Eğitim Seti adlı çalışmamızda vermeye çalıştık. Geçen yıl ilkini hazırladığımız çalışmanın, bu yıl yeni versiyonunu çıkarttık. Geçen yılki çalışmamızdaki dokümanların çok büyük çoğunluğunu bu çalışmada kullanmamaya özen gösterdik. Bu yılki “2012 YAZ KUR’AN KURSLARI GÖRSEL MATERYAL DVD SETİ”ni hazırlarken özellikle dikkat ettiğimiz noktaları sizlerle paylaşmak istiyoruz.
  1. Bu set, 4 dvd’den yaklaşık 15 gb’lık bir arşivden oluşmakta ve ekibimiz tarafından sırf 2012 Yaz Kur’an Kursları için hazırlanmış 4000 civarı orijinal dokümandan oluşmaktadır.
  2. Her kur için ayrı dvd hazırlanmıştır. 1. Kur, 2. Kur, 3. Kur ve 10 yaş öncesi çocukların karakter eğitimine yönelik, çizgi filmlerin yer aldığı 4 dvd’lik bir eğitim seti.
  3. DVD’lerin içerikleri hazırlanırken, özellikle yaş gruplarının seviyelerine göre hazırlıklar yapılmış ve dökümanlar da yaş gruplarının anlayacağı tarzda hazırlanmıştır. Örneğin 1. Kur’la ilgili çalışmalar yaş itibariyle daha 10 yaş grubuna göre, 2 ve 3 10-15 yaş grubu düzeyine göre hazırlanmıştır.
  4. DVD’leri hazırlarken, her dersin üniteleri birebir olarak ele alınmış ve her ünitenin alt başlıklarına gerekli dokümanlar hazırlanmıştır. Böylece, kurs başında nasıl ders işleyeceğine karar veren bir öğretici, kurs bitimine kadar aynı yöntemle derslerini işleyebileceklerdir. DVD’ler bu şekilde dizayn edilmiştir.
  5. DVD’lerde özellikle, görselliği ön plana çıkarmaya gayret ettik. İstediğiniz konu ile ilgili istiğiniz tarz görüntüleri DVD’lerde bulabileceksiniz. Size düşen sadece, bu çalışmalardan hangilerini öğrencilerle paylaşacaksınız onu seçmektir.
  6. Başta söylediğimiz gibi, 10 yaş öncesi öğrencilerimizi unutmadık. Çünkü bu yıl asıl onlara yönelik çalışmalar yapılmalıydı ve Türkiye’de belki de ilk defa ekibimiz tarafından, 2012 Yaz Kur’an Kursları 10 yaş öncesi çocuklara yönelik, yüzlerce özel doküman hazırlanmıştır. Bu çalışmalar sırf 2012 Yaz kur’an Kursları için hazırlanmıştır.
  7. “YAZ KUR’AN KURSLARI ÇİZGİ FİLM ANİMASYON” ÇALIŞMALARI: burada yaklaşık 17-20 adet çizgi film çalışması hazırladık. Bu çalışmalar, ilk defa siz değerli öğreticilere sunulmaktadır. Alacağınız DVD setine ek olarak bu çizgi film çalışmalarının yer aldığı, dvd size hediye olarak ücretsiz verilecektir. 10 Yaş öncesi çocuklara, hatta diğer öğrencilerinize de çok rahat izlettirebileceğiniz çalışmalardır bunlar. DVD tanıtım videoları bölümünden, çalışmalarla ilgili görselleri izleyebilirsiniz. 8. Yine 10 yaş öncesi öğrenciler için, “VİDEO KLİP” çalışmalarımıza ağırlık verdik. Bu konuda geçen yıllardan farklı olarak yaklaşık 20 yeni klip çalışması yaparak, bu alandaki arşivimizi güçlendirdik ve daha görsel hale getirmeye çalıştık. Bu çalışmalar da, 10 yaş ve üstü öğrenciler için, çok yararlı ve öğrenciye istenilen kazanımı farkına varmadan aktarabilecek çalışmalardır.
  9. 2012 Yaz Kur’an Kurslarında geçen yıllardan farklı olarak, internet ortamında direk bize ulaşabileceksiniz. Karşılaştığınız bir sorun olursa, her dvd’nin ara yüzünde mail gönder butonu vardır. Ona tıklayıp bizden yardım alabileceksiniz.
  10. Geçen yıllarda arkadaşların karşılaştığı sorunlardan biri de, bilgisayarlarındaki eksik olan bir programdan veya bilgisayar ayarlarından kaynaklanan sorunlardan dolayı dvd’leri çalıştırmakta sorun yaşıyorlardı. Bu DVD setimizde, bu sorunları yaşamamak veya en aza indirmek için, dvd’ler açılırken gerekli olan programlar dvd’lerde var olan kodlarla bilgisayarınıza otomatik olarak siz farketmeseniz bile yüklenecektir.
  11. Son olarak, geçen yıllarda, sure ve duaların okunuşunda Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı, Davut Kaya hocamınız “Kur’an Talim Okuyuşu” özellikle çok istek almıştı. Türkiye’den çok talep gelmişti. Biz de bu yıl, Davut Kaya hocamızdan rica ettik sağolsun bizi kırmadı ve bu yıl nihayet sizlere hocamızın güzel sesinden, Kur’an Talim Okuyuşlarını dinletme fırsatı bulacağız. Ayrıca sadece dinleme değil, izleme, görme fırsatı da yakalayacaksınız. Bu konuda bizlerden yardımlarını esirgemeyen Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı, Davut Kaya hocamıza şükranlarımızı sunuyoruz. Allah razı olsun…2012 Yaz Kur’an Kursları Görsel Materyal DVD Setimiz, bu yıl siz değerli meslektaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanmıştır. Bu konudaki çalışmalarımız yapılırken, Diyanet İşleri Başkanlığı ilgili birimleriyle istişareler yapılmış ve özellikle DİB’in bu konudaki kaynakları kullanılmaya çalışılmıştır. Bu konuda da katılarını aldığımız ve dokümanlarından yararlandığımız DİB’e teşekkür etmeyi bir borç biliyoruz.
  DVD SETİ KAMPANYALARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ!
+ Yorum Gönder