+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Salati tefriceyi ne 4444 ne kadar sürede okunmalı veya 4444 kere okuyana kadar zaman suresizmi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Salati tefriceyi ne 4444 ne kadar sürede okunmalı veya 4444 kere okuyana kadar zaman suresizmi?


 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: salati tefriceyi ne 4444 ne kadar sürede okunmalı veya 4444 kere okuyana kadar


  Reklam  Cevap: Duaların kabulü için samimiyet önemli olup, belirli sayılarda okunması/yapılması şart değildir (Mü’min, 40/65; Tirmizî, Deavât, 66). Salât-ı tefriciyenin ya da herhangi bir duanın 4444 defa veya belli zamanlarda okunması şart olmadığı gibi okunduğunda muhakkak kabul olunacağını ifade eden herhangi bir ayet ve hadis bulunmamaktadır. Kişinin, bir isteğinin yerine gelmesini Allah’tan isteyeceği vakit, iki rekât namaz kılması (İbn Mâce, Dua, 13), Allah’a hamd edip Hz. Peygamber (s.a.s.)’e salât-u selamda bulunması (Ebû Dâvud, Salât, 358), duadan önce tevbe-istiğfar etmesi tavsiye edilir (Müslim, Zekât, 19).


 3. islamyolu
  Emekli
  4444 adedin ne bir fazla , nede eksik olmamasına dikkat ediniz. bunu diyen ibni Hacer Askalani hazretleridir. bu adet '' iksiri a'zamdır'' buyurmuştur. kilidin anahtarı gibidir. Anahtarın dişlerinden bir tanesi fazla veya noksan olsa kapıyı açamazsınız . bunun için bu adet çok önemlidir.

  ondan sonra bu salavatı şerife için İmam kurtubi hazretleri '' salatı tefriciye diğer Alimler ve meşayıhlar- bu salavatı şerife hürmetine muradlarının acilen meydana geldigini gördüklerinden '' salatı nariyye'' , sır ehli de , kalp gözünün açılmasına vesile oldugu için - '' Miftahu kenzil mühıyt'' - kainatı kuşatan hazinelerin anahtarı - diye isimlendirmiştir.

  imam kurtubi bak şöylede diyor.
  bir mümin çok mühim bir işinin yapılmasını veya bir belanın ortadan kalkmasına vesile olması için salat-ı tefriciyeyi 4444 defa okumalıdır. şüphesiz cenabı hak niyet ettiği şeyi ona muvaffak kılar.

  Şeyh muhammed Tunusi ne diyor bakalım :

  kim salat-ı tefriciyeyi hergün 21 defa okursa sanki rızkı semadan yağmur gibi yağar.

  yani hadislerdede kimi duların kaçar kere okunacagı vardır. örnek olarak.


  Ve her kim günde yüz kere: Subhanallah ve bi-hamdihi (Allah'ı, ona hamd ederek tesbih ederim) derse o kimsenin günahları deniz köpüğü kadar bile çok olsa dökülür."
  Sahih-i Müslim'deki hadis numarası: 4857

  4444 gibi dualar Sünnette yok isede Evliyaullahın dualarında vardır. onlarıda bir çırpıda atmak olmaz .

 4. Snowdrop
  Elhamdülillah
  Bu soruya bir kere Yaşar Nuri Öztürk cevaplamışdı.Söylemişdi ki,böyle duaların sayısının hiç bir manası yokdur.4444 kere ezberçi gibi söylemekdense 1 kere kalpdan söylemek daha makbuldur.

 5. İKTİBAS
  Devamlı Üye
  Valla kimin dediğine bakmadan, yaşar nuri de olsa doğru demiş

 6. Misafir
  Salati tefriciye duası kaç gün içinde okunacak4.444

 7. Misafir
  o yaşar nuri öztürk herşeyi böle yaparak insanı dinden de soğutuyor. şöyle ki zaten okudukça insanın kalp gözü açılır ndn böle söleyerek 1 defa da okunur diyerek insanları şeytansı düşüncelere itiyor.

 8. Misafir
  arkadaşlar inanınki 2000 kez tefriciyeyi bir günde çektim şimdi huzurluyum neticesine Yüce ALLAHın izniyle ulaştım işimide buldum

 9. Misafir
  Tam olarak kaç günde bitirmek gerekir ben on günde üç bin yaptım şimdi duam kabul olmayacak mi

 10. Misafir
  yaa arkadslar 4444 kere okuyacagizda kac gunde bitrmemiz gerekiyor bunu anlamadm

 11. Şema
  el-âsa limen âsa
  Salavat okumanın zaman sınırlaması yoktur dilediğiniz zaman bitirin

 12. Misafir
  kac kere okunacagini biliyorim da herkez 3 günde bitirilecek diyo ben öyle yapıcam sozi seviyorum HEPİMİZİN DİLEĞİ NEYSE KABUL OLUR İNSALLAH 😊

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu