Konusunu Oylayın.: Salavat arabça yazılışı (arab harflari ile türkçe anlamı )

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Salavat arabça yazılışı (arab harflari ile türkçe anlamı )
 1. 17.Mayıs.2012, 15:08
  1
  Misafir

  Salavat arabça yazılışı (arab harflari ile türkçe anlamı )


  Salavat arabça yazılışı (arab harflari ile türkçe anlamı ) Mumsema "ALLAHumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin bahri envarike ve ma'deni esrarike ve ayni inayetike ve şemsi hidayetike ve arusi memleketike ve imami hadratike ve hayri halkike ve ehabb-il-halki ileyke, Abdike ve Habibike ve Rasulik-en-Nebiyy-il-ummiyy-illezi hatemte bih-il-enbiyae velmurselin ve alâ sair-il-enbiyai velmurselin ve alâ alihi ve sahbihi ecmain ve alâ melaiket-il-mukarrabin ve alâ ibadik-es-salihine min ehl-is-semavati ve ehl-il-eradin, Rıdvanullahi Teala aleyhim ve aleyn'a ecmain, amin, velhamdu Lillahi Rabb-il-alemin."


 2. 17.Mayıs.2012, 15:08
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  "ALLAHumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin bahri envarike ve ma'deni esrarike ve ayni inayetike ve şemsi hidayetike ve arusi memleketike ve imami hadratike ve hayri halkike ve ehabb-il-halki ileyke, Abdike ve Habibike ve Rasulik-en-Nebiyy-il-ummiyy-illezi hatemte bih-il-enbiyae velmurselin ve alâ sair-il-enbiyai velmurselin ve alâ alihi ve sahbihi ecmain ve alâ melaiket-il-mukarrabin ve alâ ibadik-es-salihine min ehl-is-semavati ve ehl-il-eradin, Rıdvanullahi Teala aleyhim ve aleyn'a ecmain, amin, velhamdu Lillahi Rabb-il-alemin."

 3. 30.Mayıs.2012, 18:08
  2
  muvahhidim
  herşey O'nun için..!

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 17.Eylül.2010
  Üye No: 78968
  Mesaj Sayısı: 1,233
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 14
  Bulunduğu yer: جَنُوبُ تُرْكيا

  Cevap: salavat arabça yazılışı (arab harflari ile türkçe anlamı )
  اللهمّ صلِّ على سيّدنا محمّد وعلى آل سيّدنا محمّد

  Salavat-ı Şerife'nin Mânâsı;
  ''Allahım! Efendimiz Muhammed'e ve Âilesine, hayırlar ihsan eyle ve onlara huzur (esenlik - güven - sağlık ) ver.''demektir..! 4. 30.Mayıs.2012, 18:08
  2
  herşey O'nun için..!  اللهمّ صلِّ على سيّدنا محمّد وعلى آل سيّدنا محمّد

  Salavat-ı Şerife'nin Mânâsı;
  ''Allahım! Efendimiz Muhammed'e ve Âilesine, hayırlar ihsan eyle ve onlara huzur (esenlik - güven - sağlık ) ver.''demektir..!

+ Yorum Gönder