+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Evde tavşan beslemek haram veya uğursuzlukmudur Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Evde tavşan beslemek haram veya uğursuzlukmudur

  Sual: Evde tavşan beslenebilir mi .uğursuzluk mudur yoksa haram mıdır konu hakkında bilgiler verir misiniz ? ? 2. DangeR
  bir mum ışığı

  Cevap: evde tavşan beslemek haram veya uğursuzlukmudur


  Reklam  Cevap: Bahçede veya evde tavşan beslemenin hiçbir sakıncası yoktur! Çünkü İslam’da uğur veya uğursuzluk diye bir şey yoktur!
  haramda değildir etide yene bilir...

  Hz. Câbir (radıyallâhu anh) anlatıyor:
  "Kavmimden biri bir veya iki tavşan avladı. Bunları taşla kesti. Resûlullah (aleyhissalâtü vesselâm)'dan soruncaya kadar astı. Efendimiz (aleyhissalâtü vesselâm) yemesini emretti." (Tirmizî, Zebâih 1)
  Hâlid İbnu'l-Huveyris (radıyallahu anh) anlatıyor:
  "Bir adam bir tavşan avladı ve Abdullah İbnu Ömer (radıyallahu anhümâ)' ya gelip: "Ne dersiniz (bunun eti yenir mi?)" diye sordu. Abdullah: "Tavşan Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm)'a da (böyle avlanıp) getirilmişti. Ben de o sırada yanında oturuyordum. Ondan ne yedi ne de onun yenmesini yasakladı, tavşanın hayız gördüğüne inanıyordu." dedi." (Ebû Dâvud, Et'ime 27)


+ Yorum Gönder
evde tavşan beslemek günahmı,  tavşan beslemek günahmı,  evde tavşan beslemek günah mı,  evde tavsan beslemek ugursuzluk mudur,  tavşan beslemek günah mı,  evde tavşan beslemek uğursuzluk getirir mi,  evde tavşan beslemek caiz mi