+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Evlenirken birilerine güvenip, evli olup olmadığını araştırmadan evlenmek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Evlenirken birilerine güvenip, evli olup olmadığını araştırmadan evlenmek

  Sual: selamun aleyküm size bir sorum olucak ben evli olduğunu bilmeden bir erkekle birlikte oldum sonra evli olduğunu öğğrendim kendisi ilk önce imam nikah yapacağını söyledi böyle 1 senemiz geçti ben bu durumdan rahatszlık duyduğum için ayrılmak istiyordum ve bir yandanda kendisinden vazgeçemiyordum ayrılırken bana artık dünya ahiretlik bacımsın dedi bende kuranı kerim üzerine helalinden başka bir kadınla birlikte olmayacağına dair yemin ettirdim eğer yeminini tutmazsa nikahı düşer mi? ? 2. rana
  Aciz Kul

  Cevap: Evlenirken birilerine güvenip, evli olup olmadığını araştırmadan evlenmek


  Reklam  Cevap:
  Alıntı Kayıtsız Üye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  selamun aleyküm size bir sorum olucak ben evli olduğunu bilmeden bir erkekle birlikte oldum sonra evli olduğunu öğğrendim kendisi ilk önce imam nikah yapacağını söyledi böyle 1 senemiz geçti ben bu durumdan rahatszlık duyduğum için ayrılmak istiyordum ve bir yandanda kendisinden vazgeçemiyordum ayrılırken bana artık dünya ahiretlik bacımsın dedi bende kuranı kerim üzerine helalinden başka bir kadınla birlikte olmayacağına dair yemin ettirdim eğer yeminini tutmazsa nikahı düşer mi?
  ve aleykumusselam,

  su söylediklerinizin ne kadar igrenc ve yanlis oldugunun farkindamisiniz?
  kendinizi hic esinin yerine koydunuzmu?

  islamda zina yapmak haramdir siz gelmissiniz adam evli diyorsunuz? peki pismanlik niye, yaptiginiz zinadan degilde adamin evli evli birlikte olmanizmi?
  evli iken yapilan zina en büyük günahlardan biri oldugunu biliyormusunuz, vay o adamin haline!
  size gelince Allaha tövbe ediyip kendinizi bu yollarda harcatmayin! kendinize deger verin ve yuvanizi hayirli bir insanla EVLI OLMAYAN bir insanla EVINI SIZIN icin yikmayan bir adamla kurun!
  ne onun söyledigi dünya ahiret bacimsin sözü gecerlidir nede sizin ona yemin ettirdiginiz yemin gecerlidir! nede nikahi düser!
  siz kimsiniz esi ile birlikte olmasina engellemek istiyorsunuz?

  yuvasini yikanin yuvasi olmaz sözü öylesine söylenmis bir söz degildir bacim! bu dünya etme bulma dünyasi herkes yaptigi üzdügü herseyin karsiligini ya bu dünyada yada diyer dünyada verecektir..

  Selametle..


+ Yorum Gönder