+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Hz Muhammedin kul hakkı ile ilgili hadisleri Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hz Muhammedin kul hakkı ile ilgili hadisleri


 2. İnanc
  Devamlı Üye

  Cevap: Hz Muhammedin kul hakkı ile ilgili hadisleri


  Reklam  Cevap: “Kim bir kul hakkı yemişse derhal o kardeşi ile helalleşsin. Çünkü (kıyamet günü) dirhem de geçmez dinar da. Böyle olunca o (hak yiyen) kişinin sevapları alınır o adama yüklenir.Eğer sevapları yoksa o hakkını yediği adamın günahları buna yüklenir.” (Buhari, Rikak, 48)


  “Ümmetimden müflis odur ki, kıyamet günü namaz ve zekâtla gelir. Ama, bu arada sövdüğü şu kimse, dövdüğü bir başka kimse dahi gelir. Bunun üzerine kendisinin hasenatından şuna verilir, buna verilir. Üzerinde haklar bitmeden kendi hasenatı tükenirse, o zaman onların hatalarından alınır kendisine yüklenir. Daha sonra cehenneme atılır.”
  (Müslim)


  "Ümmetimden müflis odur ki, kıyamet günü namaz ve zekâtla gelir. Ama, bu arada sövdüğü şu kimse, dövdüğü bir başka kimse dahi gelir. Bunun üzerine kendisinin hasenatından şuna verilir, buna verilir. Üzerinde haklar bitmeden kendi hasenatı tükenirse, o zaman onların hatalarından alınır kendisine yüklenir. Daha sonra cehenneme atılır."
  (Müslim)


 3. Misafir
  bu hadisler gerçekten çok güzel bece daha fazlasını hak ediyor inşallah daha güzel şeyler görürüz

+ Yorum Gönder
kul hakkı ile ilgili hadisler,  kul hakkı ile ilgili hadis,  kul hakkıyla ilgili hadisler,  kul hakkı ile ilgili peygamberimizin sözleri,  peygamberimizin kul hakkı ile ilgili hadisleri,  kul hakki ile ilgili hadisler,  hz.muhammedin kul hakkı ile ilgili hadisleri