+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Dinimiz çok kısıtlayıcı değil mi? Kadının her yerini avret kabul ediyor. Bunlar çok abartı değil mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Dinimiz çok kısıtlayıcı değil mi? Kadının her yerini avret kabul ediyor. Bunlar çok abartı değil mi?

  Sual: selamünaleyküm.
  Yaptığımız her harekette günah işleme olasılığımız var. Hayatımızı tamamen dine göre yaşayınca hayat sıkıcı olmaz mı? Dinimiz bazı konularda çok kısıtlayıcı davranmıyor mu? Mesela kadın-erkek münasebetlerinde en ufak bir şeyi kabul etmiyor veya kadınların her yerini avret kabul ediyor. Bunlar çok abartı değil mi? Yaptığımız her harekette günah işleme olasılığımız var. Hayatımızı tamamen dine göre yaşayınca hayat sıkıcı olmaz mı? Monoton bir yaşam geçmez mi? Bu benim nefsimin sözleri. Bu düşüncelerden kurtulmam için güzel cevaplarınızı bekliyorum. Özellikle kadın- erkek ilişkilerinin aşırı kısıtlaması neden? ? 2. Misafir

  Cevap: Dinimiz çok kısıtlayıcı değil mi? Kadının her yerini avret kabul ediyor. Bunlar çok abartı değil mi?


  Reklam  Cevap: bahsettiğin kısıtlamalar günahların önünü kapamak için verilen emirlerdir. dikkat edersen biri hayatında ne kadar taviz verirse o kadar çok günaha girer. Allah günah işlemeyelim diye günaha gitme yollarını biz mümin kullarına kapatıyor. ne mutlu Allahın emir ve yasaklarına uyanlara..

+ Yorum Gönder