+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Emine Şenlikoğlunun Bize Nasıl Kıydınız? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Emine Şenlikoğlunun Bize Nasıl Kıydınız?

  Sual: Bana emine şenlikoğlunun bize nasıl kıydınız kitabı lazım.Bir sayfalık özet. Lütfen yardımcı olun.Bu siteyi çok sevdim. ? 2. imam
  Üye

  Cevap: Emine Şenlikoğlunun Bize Nasıl Kıydınız?


  Reklam  Cevap: Bize Nasil Kiydiniz?
  Emine Şenlikoğlu


  Kendi değerlerine yabancılaşmış inancının kabuğunda kalmış toplumumuzun bir kesitini mercek altına alıyor bu eserinde yazar. Ahlaki yozluk ailelerin sonu olurken kimi bu yozluğu kaldıramayarak aklından olurken çocuklar gereğinden önce çektikleri acılardan olması gerekenden daha fazla acı çekip zamanında olgunlaşarak derin sorgulamalara giriyorlar bu eserde. Rabia da bu gençlerden biri. Tam bu noktada soruyor yazar "Bize Nasıl Kıydınız" eser bu güne kadar elli yedinci baskısını yapmış ve senaryolaştırılarak filme alınmıştır.

  Yazar : Emine Şenlikoğlu
  Yayın evi : Mektup Yayinlari

 3. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  Bana emine şenlikoğlunun bize nasıl kıydınız kitabı lazım.Bir sayfalık özet.
  BİZE NASIL KIYDINIZ

  Yazarı: Emine Şenlikoğlu

  Yayınevi: Mektup Yayınları

  Baskı sayısı: 7  Yazar, daha önsözünde kitabın herhangi bir edebi amaç taşımadığını ''...Edebiyattan fakir olan kitapçıkta mücadele azmini ve günümüz çarpıklıklarını bulacaksınız.'' diyerek belirtmiş. Bahsettiği ''günümüz''ün tam hangi gün olduğunu bulamadım. Elimdeki kitapta basım yılı yazmadığı gibi, internette yaptığım ufak çaplı araştırmada da kitabın ilk basım yılını bulamadım. Ha çok araştırsam bulurdum da, çok araştırmadım. Tahminim 1980'ler falan. Yanılıyor da olabilirim tabi. Ama kitap yayınlandığı dönemde o kadar çok ses getirmiş ki, kitabın arkasında yayınevi kitabın ilk baskısının 15 günde 7000 adet basılıp tükendiğini belirtmiş.

  KİTABIN ÖZETİ

  Kitabın baş karakteri Rabia adlı genç bir kızdır. Rabia'nın annesi, babasını aldatır ve ardından akıl sağlığını yitirir. Bu şekilde akıl hastanesinde zor koşullar altında bir süre yaşadıktan sonra hayata veda eder.

  Rabia, annesi öldükten sonra bile babasını aldatmış olmasını hiç unutmaz ve ondan nefret eder. Çok sevdiği babasıyla birlikte hayat mücadelesi verir.

  Bu arada bir fabrikada çalışmaya başlar. Fabrikada tanıştığı Hüseyin Abisi, Rabia'ya dini bir takım telkinlerde bulunur. Rabia, bu telkinlerden zaman zaman etkilenir, zaman zaman umursamaz.Çünkü etrafında Hüseyin Abi'den başka kendisine dini anlamda yol gösterecek herhangi biri yoktur.

  Rabia bu gelgitleri yaşarken anne ve babasıyla ilgili korkunç gerçeği öğrenir. (İlle de kitabı okuyacağım diyenler, şu andan itibaren yazdıklarımı okuması.Ama yok ben kitabı okuyamam, özet geç de okumuş kadar olayım diyenler varsa buyrun devam edin.)

  Meğersem annesi babasını aldatmamış. Babası annesini aldatmış. Hemi de erkek kardeşinin karısıyla. Annesi, kocasını suç üstü yakalamış ve adam, karısına iftira atmış. Yatacak yerin yok be adam. Rabia, bunu öğrenince tabi kahım kahım kahrolur. Sonra da babası hapishaneyi boylar.


  Beri yandan herkes Rabia'yı, Hüseyin Abi'ye yakıştırırken, ki ben de okurken pek yakıştırdım, amma Rabia ''yok o benim ağabeyim.'', Hüseyin de ''yok o benim bacım'' dediği için aralarında birşey olmaz. Zaten Hüseyin'in nişanlısı vardır. Ancak Hüseyin, dini propoganda yaptığı için hapse atıldığında, nişanlısı onu daha fazla bekleyemeyeceğini söyleyip Hüseyin'i bırakır. Hüseyin hapisten çıkınca Rabia'ya gider ama o da ne, Rabia evlenmiştir.
  alıntı.. 4. Misafir
  kitaplarınızla 20yaşında tanıştım.şu an 36 yaşındayım.okuduğum kitaplarınız :bize nasıl kıydınız ,ne olur ihanet etme,imamın manken kızı,çin ikencesi,dul ve sabıkalı.hepsininde tadı farklı hangisi aklıma gelirse gelsin ortak noktaları hepsi yüreğimi sızlatıyor.size teşekkür ediyorum en zor zamanımda kitaplarınızla tanıştım. alllah razı olsun
  rükiye

 5. Misafir
  ben şenlikoğlu bir çok kitabını okudum hepsi de çok güzeldi allah ondan razı olsun

 6. Misafir
  ben en çok bize nasıl kıydınızı sevdim

 7. Misafir
  kitaplariniz o kadar güzelki zihnime kazinmis adeta.. maria, imamin manken kizi, ne olur ihanet etme vs.hepsi birbirinden özel.. Tesekkürrler..

 8. Misafir
  sadece özetini okuyabildim daha kitabı bulamadım ama özetindende ne kadar güzel bir kitap oldugu belli sizi ilk maria adlı kitabınızla tanıdım o günden beri hm sizi hemde kitaplarınızı çok seviyorum ALLAH sizdende kitabı bana hediye olarak verendede razı olsun

 9. Misafir
  sadece ismaili sylememiş en önemli şeylerden biri

 10. Misafir
  tşk ederiz Emine Hanıf çok güzel kitaplarınız var

+ Yorum Gönder
bize nasıl kıydınız kitap özeti,  emine şenlikoğlu bize nasıl kıydınız özet,  bize nasıl kıydınız özet,  emine şenlikoğlu bize nasıl kıydınız roman özeti,  bize nasıl kıydınız özeti,  bize nasıl kıydınız emine şenlikoğlu oku,  emine şenlikoğlu bize nasıl kıydınız