+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Cebrail (A.S.) ölecek mi ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cebrail (A.S.) ölecek mi ?


 2. muvahhidim
  herşey O'nun için..!

  Cevap: Cebrail (A.S.) ölecek mi ?


  Reklam  Cevap: Kardeş;
  Cebrail (a.s)'da can sahibi (Ruhu'l Emin) 'dir. Bu bakımdan her can sahibi gibi o da ölümü tadacaktır..!
  Aşağıdaki ayet-i kerime'ler, bu sorunun cevabına delil olması bakımından yeterli olacaklardır..!


  ''Her can ölümü tadacaktır. Sonra bize döndürüleceksiniz.'' (Ankebut 57)
  ''Yer üzerinde bulunan her canlı yok olacaktır. Ancak azamet ve ikram sahibi Rabbinin zâtı bâki kalacaktır.'' (Rahman 26-27)

  O'na emanet ol..
  celle celeluh..


 3. leventtanju
  Devamlı Üye
  Enn son Azrail(a.s.)kalacak O da olecek sonunda....

 4. Ercan
  Devamlı Üye
  israfil sur'a ikinci kez üflediğinde tüm canlılar ölür, ölüm meleği allah'a gelerek ' ya rabbi! Senin dilediklerin müstesna gök ve yer ehlinin hepsi öldü' der. Allah kimin kaldığını en iyi bilen olduğu halde, 'öyleyse kim kaldı' diye sorar.

  oda' ya rabbi! Hiç ölmeyecek olan sen kaldın, arşı taşıyan melekler kaldı. Cibril ve mikail ile birde ben kaldım ' der...

  bunun üzerine allah cibril ve mikail de ölsün buyurunca, arş dile gelerek,
  'yarabbi cibril ve mikailde ölecek mi?' der.
  allah'ta ' sus! şüphesiz ki ben arşın altında bulunan herkes üzerine ölümü yazdım' buyurur...böylece cibril ve mikail ölürler...

  sonra ölüm meleği allah'a gelerek ya rabbi cibril ve mikail de öldü der...allah kim kaldı der. Oda hiç ölmeyecek olan sen, arşı taşıyan melekler, birde ben kaldım der...o vakit allah hamele-i arşta ölsün der...onlarda ölürler..sonra allah arşa sur'u israfilden almasını emreder.

  sonra ölüm meleği yarabbi arşını taşıyanlarda öldü der.allah öyleyse kim kaldı diye sorar. Oda yarabbi hiç ölmeyecek olan sen ve ben kaldım deyince allah öyleyse öl der.azrailde hemen ölüverir.

  Ne zaman ki doğurmayan,doğrulmayan, bir olan, kimseye muhtaç olmayan tek ve Kahhar olan Allah kalır, işte o zaman evvel olduğu gibi ahirde O olmuş olur. Gökleri ve yeri yazılı kağıtların tomarını dürer gibi dürüp, onları kudret eliyle yakalayıp dürmesinin akabinde üç defa CEBBAR BENİM' CEBBAR BENİM! CEBBAR BENİM! buyurur...
  Alıntı.


 5. burcealtug
  Kıdemli Üye
  ALLAHÜTELA nın dışında herkezin ölmesi aslında RABBİMİZİN tüm canlıların yaradanı olduğunun kanıtı içindir. Çünkü her canlı ölümü tadacaktır. ALLAH hepimizi yarattığı için bir o bakiii kalacaktır.

+ Yorum Gönder
cebrailin ölümü,  melekler ölecek mi,  en son kalan melek,  cebrail mi önce ölecek azrail mi