Konusunu Oylayın.: Yahudilik ile Musevilik eş anlamlı mıdır ?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Yahudilik ile Musevilik eş anlamlı mıdır ?
 1. 10.Mayıs.2012, 15:22
  1
  Misafir

  Yahudilik ile Musevilik eş anlamlı mıdır ?

 2. 10.Mayıs.2012, 15:22
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Yahudilik ile Musevilik eş anlamlı mıdır ?

 3. 10.Mayıs.2012, 23:21
  2
  Galus
  Özel Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 06.Şubat.2007
  Üye No: 13
  Mesaj Sayısı: 4,812
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 51
  Bulunduğu yer: Türkiye

  Cevap: Yahudilik ile Musevilik eş anlamlı mıdır ?
  Yahudi , yahudilik ırkına mensup insandır.musevi ise musevilik dinine mensup insandır.musevilik çoğu yerde yahudilik olarak da geçer ama karıştırmayın yahudilik ırktır.Musevilik bir dindir, musa'as ın peşinden gidenler anlamına gelir.
  Yahudilik ise bir ırkın ismidir, yakup'as ın soyundan gelenleri ifade eder. museviler Musa peygamber'in naklettiği kurallara göre yaşarken yahudiler bu dini kendi emelleri uğruna değiştirip siyasallaştıran ve kendilerine özel insanlar güruhu olarak addeden ırktır. yahudilerin neredeyse tamamı musevi dinine mensuptur, musevi dini mensuplarının çoğu da yahudidir. ancak bütün museviler yahudi değildir. 4. 10.Mayıs.2012, 23:21
  2
  Özel Üye  Yahudi , yahudilik ırkına mensup insandır.musevi ise musevilik dinine mensup insandır.musevilik çoğu yerde yahudilik olarak da geçer ama karıştırmayın yahudilik ırktır.Musevilik bir dindir, musa'as ın peşinden gidenler anlamına gelir.
  Yahudilik ise bir ırkın ismidir, yakup'as ın soyundan gelenleri ifade eder. museviler Musa peygamber'in naklettiği kurallara göre yaşarken yahudiler bu dini kendi emelleri uğruna değiştirip siyasallaştıran ve kendilerine özel insanlar güruhu olarak addeden ırktır. yahudilerin neredeyse tamamı musevi dinine mensuptur, musevi dini mensuplarının çoğu da yahudidir. ancak bütün museviler yahudi değildir.

+ Yorum Gönder