Konusunu Oylayın.: Evde hayvan beslemek caiz midir ?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi
Evde hayvan beslemek caiz midir ?
 1. 13.Mayıs.2017, 00:14
  1
  Misafir

  Evde hayvan beslemek caiz midir ?


  Evde hayvan beslemek caiz midir ? Mumsema Yalnız yaşayan biriyim, bir veya iki(birbirlerine arkadaş olmaları için) kedi sahiplenmek istiyorum. Müstakil bir evim yok bu sebeple sahipleneceğim kedinin sokağa gidip gelme şansı olmayacak. Babam hayvanın özgürlüğünü elinden alma, günaha girersin diyor. Bu bakımdan bu koşullarda sahiplenmekle günaha girer miyim? Hayvana en kaliteli mamaları en güzel yemekleri verir sağlığı için elimden geleni yaparım, şefkatimi bir an esirgemem, yine de evde olmak ona eziyet midir?


 2. 13.Mayıs.2017, 00:14
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Yalnız yaşayan biriyim, bir veya iki(birbirlerine arkadaş olmaları için) kedi sahiplenmek istiyorum. Müstakil bir evim yok bu sebeple sahipleneceğim kedinin sokağa gidip gelme şansı olmayacak. Babam hayvanın özgürlüğünü elinden alma, günaha girersin diyor. Bu bakımdan bu koşullarda sahiplenmekle günaha girer miyim? Hayvana en kaliteli mamaları en güzel yemekleri verir sağlığı için elimden geleni yaparım, şefkatimi bir an esirgemem, yine de evde olmak ona eziyet midir?

 3. 13.Mayıs.2017, 02:14
  2
  arifselim
  Yönetici

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Nisan.2007
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 26,032
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Evde hayvan beslemek caiz midir ?
  Evde yaşaması yaratılışına aykırı olan hayvanları evde beslemek zulümdür. Örneğin süs balığı olmayan bir balığı akvaryumda beslemek veya özgür olmayı seven bir kuşu kafeste beslemek onlara bir çeşit zulüm gibi olur. Kedi ise evcil bir hayvandır ve evde beslenebilir. Eğer uzun süre yalnız kalacak ve ihmal edilecekse beslememek daha uygun olur.


 4. 13.Mayıs.2017, 02:14
  2
  Yönetici  Evde yaşaması yaratılışına aykırı olan hayvanları evde beslemek zulümdür. Örneğin süs balığı olmayan bir balığı akvaryumda beslemek veya özgür olmayı seven bir kuşu kafeste beslemek onlara bir çeşit zulüm gibi olur. Kedi ise evcil bir hayvandır ve evde beslenebilir. Eğer uzun süre yalnız kalacak ve ihmal edilecekse beslememek daha uygun olur.
+ Yorum Gönder