+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Ailem çok fazla baskı yapıyor kaldıramıyorum nasıl davranmalıyım? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Ailem çok fazla baskı yapıyor kaldıramıyorum nasıl davranmalıyım?


 2. rana
  Aciz Kul

  Cevap: ailem çok fazla baskı yapıyor kaldıramıyorum nasıl davranmalıyım?


  Reklam  Cevap: Isra Suresi, 23. Ayetinde..

  Rabbin, kendisinden başkasına asla ibadet etmemenizi, anaya-babaya iyi davranmanızı kesin olarak emretti. Eğer onlardan biri, ya da her ikisi senin yanında ihtiyarlık çağına ulaşırsa, sakın onlara "öf!" bile deme; onları azarlama; onlara tatlı ve güzel söz söyle.


  kardesim, baski dedigin nedir acaba onu belirtmemissin ama bunun boyutlari vardir..
  eger dinini yasamaya engel iseler sadece bu yönde itaat etmeme hakkiniz var, ama saygida asla kusur etmemeniz gerekiyor, anneniz ve babaniz sizin iyiliginizi istedigi icin bu sekilde davrandiklarina inaniyorum..

  su an ergenlik caginda bir evlatlarida olabilirsin, inanin o yaslarda bazi durumlari kaldiramadigimizi düsündügümüz zamanlar oluyor, halbuki onlarinda bizler icin sadece dogru yerde dogru seylere ulasip dogru ve rahat bir hayata kavusmamiz icin bir caba sarfettiklerini malesef göremiyoruz..

  evde bekleyen bir anne ve babaniz varmi? dinini size ögrettilermi? size bu din konusunda hic bir sekilde baski ve engel degillermi? naparsan yap seninle olduklarini hissediyormusun? mutluluk budur kardesim.. surda iki günlük dünya, sabret ve dua et..

  istemediginiz hoslanmadiginiz hal ve hareketleri olabilir, size tavsiyem güzel bir aksam hep birlikte bir oturun tatli bir dil ile kirmadan anne ve babaniz ile konusmaya calisin.. bu konusmada ama kendinizi arada anne ve babanizin yerine koyun öyle düsünmeye calisin belki bu sekilde onlari anlamaya ve onlarda sizi anlamasi kolay olacaktir..

  Allah herkesin yuvasina huzur ve mutluluk versin..

  hayirli cumalar, dua ile..


+ Yorum Gönder
ailem çok baskı yapıyor,  ailem bana baskı yapıyor