+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Cami cemaatinin cuma haricinde az olmasının sebepleri nelerdir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cami cemaatinin cuma haricinde az olmasının sebepleri nelerdir?


 2. muvahhidim
  herşey O'nun için..!

  Cevap: cami cemaatinin cuma haricinde az olmasının sebepleri nelerdir?


  Reklam  Cevap: Sebebi bilinmez ama tahminler yapacak olursak;
  Belki, günde beş vakit namaz ağır geliyor olabilir veya müslümanların cemaatle namaz kılma bilinci'nden kaynaklı bir sorun da olabilir.
  Cemaatle namaz kılma alışkanlığı olmamış olabilir. imamı sevmiyor olabilir, camide cemaatten sevmediği insanlar olabilir. Evi camiye uzak olabilir vs. gibi tahminler yürütüle bilir.

  Cuma günü camiinin dolu olmasını sebebi ayetin getirdiği emir olabilir.

  '' Ey iman edenler, cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah'ı zikretmeye koşun ve alış-verişi bırakın. Eğer bilirseniz, bu sizin için daha hayırlıdır.'' (Cuma Suresi 9)vellahu alem..
  O'na emanet ol..
  celle celeluh..


 3. musab
  Hadis Öğrencisi
  çok isterdim normal vakit namazlarındada camiler dolsun.ama maalesef.sebebi şunlar olabilir cuma namazı cemaatle kılınmak zorunda adam 5 vakit namazını evde tek kılıyordur ama cumayı mecbur camide kılcak,ve birçok insan sadece cuma namazını kılıyor.

+ Yorum Gönder
cami cemaatinin cuma haricinde az olmasının sebepleri,  cami cemaatinin cuma haricinde az olmasının sebepleri nelerdir,  cami cemaatinin cuma haricinde az olmasının sebebi,  cami cemaatinin az olmasının sebepleri,  cami cemaatinin cuma haricinde az olmasının nedenleri,  cami cemaatinin cuma haricinde az olması