+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kardeşimin edepli efendi bir saliha hanım olması için nasıl bir yol izlemeliyim ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kardeşimin edepli efendi bir saliha hanım olması için nasıl bir yol izlemeliyim ?

  Sual: Allahın bereketi ve selamı üzerinize olsun benim ve ailemin sorunu kız kardeşim kendisi 14 yaşında örtünmeye karşı ayrıca çok asabi hiç bir uğraşı yok işi gücü evin huzurunu bozmak aklı fikri sokakta gezip tozmak açık saçık giynmek arkadaşlarının evinde uzun uzun kalmak yani tam bir edepsiz hiç bir şeye ilgisi yok bir hobisi yok gezip tozup oturmak işi kardeşimin edepli efendi bir saliha hanım olması için nasıl bir yol izlemeliyim ayrıca yatılı Kuran kurslarına göndermek istiyorum ama istemiyor insan böyle boş boş yaşayamaz ki bir yol gösterin ŞİMDİDEN Allah razı olsun ? 2. @mir
  âb ü kil

  Cevap: kardeşimin edepli efendi bir saliha hanım olması için nasıl bir yol izlemeliyim ?


  Reklam  Cevap: ve aleykumu's-Selam ve Rahmetullahi ve Berakatuh
  en iyi örnek olma yöntemi bizzat yaşamaktır
  anne babanız varsa onlarla konuşun
  gerekirse kız kardeşinizin çevresinden uzaklaşmasını sağlayın

 3. berkehan
  Emekli
  @mir kardeşimizin dediği gibi önce sizin kardeşinize iyi örnek olmanız gerekmektedir.Kuran kurslarına göndermek kesin bir çare değildir.Kardeşinize iyi örnek olarak onunla iyi arkadaş olmayı ve onu gerçekten sevmeyi başarabilmeniz gerekir.Onu anlamayı,derdini dinlemeyi bilmeniz,ona gerçekten iyiliğini istediğinizi hissetirebilmeniz gerekir.Bu da,sizin samimi olarak söylediklerinizi yaşamanızdan geçer.Allah yardımcınız olsun.

+ Yorum Gönder