+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Eğer bir kadın eşine 3 defa boş ol derse boşanmış oluyor mu ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 25
  Misafir

  Cevap: Eğer bir kadın eşine 3 defa boş ol derse boşanmış oluyor mu ?

  Cevap: Eğer bir kadın eşine 3 defa boş ol derse boşanmış oluyor mu ? isimli konu Mumsema.com
  1 sene önce ailemin zoruyla nisanlandim ve hiç konuşma buluşma olmadı eli elime diyemedi sevemedim ailem yaptıkları hatayı anladı ve simdi ayrılmak istiyorum ama karşı taraf beni boşalıyor bu arada dini nikah oldu ne yapa bilirim

 2. 26
  arifselim
  Yönetici

  Cevap: Eğer bir kadın eşine 3 defa boş ol derse boşanmış oluyor mu ?


  Reklam  Resmi nikahınız yoksa ve eğer erkek de seni boşamıyorsa bu durumda ailelerden büyük veya alim birisi iki taraftan büyükleri çağırır ve kızın isteği ile dini nikahınızı bitiriyorum diyerek nikah feshedilir. Bu kızın bir hakkıdır.

 3. 27
  Misafir
  Benim sorum olucaktı evlilikte erkeğe 2 hak saydım kendime 1. Telefonda cok sinirlendik ve ben 1 kere boş ol o 2 kere boş ol dedi pişmanız tekrar evlenebilirmiyiz

 4. 28
  arifselim
  Yönetici
  Bu durumda her birinizin birer talakı gitmiş olur. Erkekte bulunan 2 talak hakkından geriye kalan bir talak ile evliliğinize devam edebilirsiniz. Ama bir talak daha giderse ebediyen haram olursunuz. Bu diyanetin fetvasıdır. Eğer bir müftülüğe gider bilgi alırsanız bu daha doğru olur.

 5. 29
  Misafir
  Benim eşimle dini nikahim var eşimle ayriyiz ve beni bosamiyor ben esimi nasıl bosaya bilirim

 6. 30
  Şem'a
  YÖNETİCİ
  Eşinizle nikahınızı kıyan kişiye gidin o sizi boşasın bu şekilde olur. Örneğin mahkemeye verin mahkeme boşadığında mahkemeden 4 ay sonra dinen boşanmış sayılırsınız.
  4 ay iddet süresidir.
  Resmi nikah yoksa o zaman nikahı kıyam hocaya gidin sizi dinlesin kocanızı dinlesin ve dini boşama hakkınız varsa yani geçerli bir sebep varsa sizi boşar

 7. 31
  Misafir
  Esim bana 3 defa bos ol dedikten sonra Ben Esime dünya ahiret kardesimsin dedim.
  Suan biz tek rar Beraber olmak istiyoruz.ne yapmaliyiz.

 8. 32
  arifselim
  Yönetici
  Bunu söyleyen kadın mı erkek mi belirtilmemiş. Bu şekilde sana nasıl doğru cevap verebilelim. Kadının kocasına boş ol demesi ile boşanma olmaz. Ama erkek derse bir talak gider. Dünya ahiret bacımsın demekle hanefi mezhebine göre mekruh bir fiil işlemiş olur.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23

kadın boş ol derse nikah düşer mi

kadın kocasına boş ol derse

kadın 3 kere boş ol derse

kadın boşol derse

kadın kocasına 3 kere boşol derse ne olur

kadının kocasına boş ol demesi

kadın erkeğe boş ol derse