Konusunu Oylayın.: Kul Hakkı Yemek Bela Ve Musibete Sebep Olur Mu?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Kul Hakkı Yemek Bela Ve Musibete Sebep Olur Mu?
 1. 04.Mayıs.2012, 16:54
  1
  Misafir

  Kul Hakkı Yemek Bela Ve Musibete Sebep Olur Mu?

 2. 04.Mayıs.2012, 19:01
  2
  mumsema
  Administrator

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 19.Ocak.2007
  Üye No: 1
  Mesaj Sayısı: 10,075
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10
  Bulunduğu yer: Türkiye

  Cevap: Kul Hakkı Yemek Bela Ve Musibete Sebep Olur Mu?
  SORU: Hocam sorum kul hakkıyla ilgili 2 sene önce yaşadığım olay, aslında kul hakkına girdim mi girmedim mi onu bile bilmiyorum sadece vicdanım yaptığım şeyi kabul etmedi,haksızlık ettiğimi düşündüm geceleri uykusuz kaldım.psikolojik destek aldım ilaçlar kullandım.aslında bu yapılan haksızlığın sebebi ben değilim diğer arkadaşlar asıl aktör yani beni değilim, bende ortak oldum sadece ve haksızlık ettiğimi bilmeden, arkadaşlarım herhangi bir şey yok muş gibi hayatlarına devam ediyorlar.ben ise pişmanlıklar içerisinde daha önceden yaptığım günahları da düşünerek ızdıraplı bir durum içerisindeyim.sorum şu benim bu durumum tabii ki işlediğim günahlarım sebebiyledir, bize bu duyguyu yaşatan bize bu ızdıraplı durumu çektiren Allah dır, ve bizim içimizdedir ama şeytanın vesvesesine de maruz kalıyoruz sürek li tövbe ediyorum namazlarıma dikkat ediyorum Allahın rahmetinden ümit kesmiyorum, eğer ümit kesseydim namazlarımı kılmaz dinden uzak yaşardım. Girmiş olduğum bu durumun hikmeti nedir cehennem ateşinin habercisi mi ve sürekli de son zamanlarda belalara maruz kalıyorum.

  CEVAP
  : Selamünaleyküm.

  Mesele kul hakkı ila alakalı bir mesele ise o hakkı sahibine iade etmek veya onunla helalleşmekle tövbeniz yerini bulmuş olur. Hak sahibi ile helalleşin, sıkıntınız inşallah biter.
  N.Yıldız


 3. 04.Mayıs.2012, 19:01
  2
  Administrator  SORU: Hocam sorum kul hakkıyla ilgili 2 sene önce yaşadığım olay, aslında kul hakkına girdim mi girmedim mi onu bile bilmiyorum sadece vicdanım yaptığım şeyi kabul etmedi,haksızlık ettiğimi düşündüm geceleri uykusuz kaldım.psikolojik destek aldım ilaçlar kullandım.aslında bu yapılan haksızlığın sebebi ben değilim diğer arkadaşlar asıl aktör yani beni değilim, bende ortak oldum sadece ve haksızlık ettiğimi bilmeden, arkadaşlarım herhangi bir şey yok muş gibi hayatlarına devam ediyorlar.ben ise pişmanlıklar içerisinde daha önceden yaptığım günahları da düşünerek ızdıraplı bir durum içerisindeyim.sorum şu benim bu durumum tabii ki işlediğim günahlarım sebebiyledir, bize bu duyguyu yaşatan bize bu ızdıraplı durumu çektiren Allah dır, ve bizim içimizdedir ama şeytanın vesvesesine de maruz kalıyoruz sürek li tövbe ediyorum namazlarıma dikkat ediyorum Allahın rahmetinden ümit kesmiyorum, eğer ümit kesseydim namazlarımı kılmaz dinden uzak yaşardım. Girmiş olduğum bu durumun hikmeti nedir cehennem ateşinin habercisi mi ve sürekli de son zamanlarda belalara maruz kalıyorum.

  CEVAP
  : Selamünaleyküm.

  Mesele kul hakkı ila alakalı bir mesele ise o hakkı sahibine iade etmek veya onunla helalleşmekle tövbeniz yerini bulmuş olur. Hak sahibi ile helalleşin, sıkıntınız inşallah biter.
  N.Yıldız

+ Yorum Gönder