+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden La havle ve la kuvvete ila billahi_aliyyil_azim günde en az kaç defa okunması lazım her okuduğumuzda abdes almamız gerekir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  La havle ve la kuvvete ila billahi_aliyyil_azim günde en az kaç defa okunması lazım her okuduğumuzda abdes almamız gerekir mi?


 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: la havle ve la kuvvete ila billahi_aliyyil_azim günde en az kaç defa okunması lazım her okuduğumuzda abdes almamız gerekir mi?


  Reklam  Cevap:
  la havle ve la kuvvete ila billahi_aliyyil_azim günde en az kaç defa okunması lazım her okuduğumuzda abdes almamız gerekir mi?
  İstediğiniz kadar okuyabilirsiniz. Abdestli olmak tabi ki daha faziletlidir.

  la havle vela kuvvete illa billah demenin değer ve kıymeti
  3581- Kays b. Sa’d b. Ubâde (r.a.)’den rivâyete göre, babası Kays’ı hizmet etmek üzere Peygamber (s.a.v)’e vermişti.Kays dedi ki: Peygamber (s.a.v) bana uğramıştı ben namazını kılmıştım ayağıyla beni dürterek sana Cennet kapılarından bir kapıyı göstereyim mi? Ben de evet dedim. Buyurdu ki: “La havle vela kuvvete illa billah = çaba ve güç gösterebilmemiz ancak Allah’ın izni iledir.” (Müsned: 14932)
  ž Tirmizî: Bu hadis bu şekliyle sahih garibtir.
  3582- Saffan b. Süleym (r.a.)’den rivâyete göre, şöyle demiştir: Yeryüzüne inen hiçbir melek yoktur ki, mutlaka: “Çaba ve güç gösterebilmemiz ancak Allah’ın izni iledir” derler. (Tirmizî rivâyet etmiştir.)
+ Yorum Gönder
la havle,  la havle kaç kere okunur,  la havle vela kuvvete kaç kere okunur