+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden 4444 salatı tefriciye okuma zamanı varmıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  4444 salatı tefriciye okuma zamanı varmıdır?

  Sual: SELAMUN ALEYKÜM 4444 SALATI TEFRİCİYE DUASININ OKUNMA ZAMANI VAR MIDIR?Yani hemen bitirmek şart mıdır?BUNU ÖĞRENMEK İSTİYORUM HOCAM.HAYIRLI GÜNLER. CEVABINIZI EN KISA SÜREDE BEKLİYORUM İNŞALLAH. ? 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: 4444 salatı tefriciye okuma zamanı varmıdır?


  Reklam  Cevap: 4444 Tefrîciyye veya 41 Yâsîn gibi belli sayılarda okunan dualar, zikirler, salavât, âyetler ve sureler hakkında (namazlardan sonra 33 adet olarak söylenen tesbîh, tahmîd ve tekbîr gibi pek az müstesna tutulursa) emreden, tavsiye eden bir nas yoktur. Müslüman istediği kadar Tefrîciyye diye anılan salavât veya Yâsîn suresi okuyabilir. "Bunu şu kadar okumak sünnettir, farzdır, dinin emridir..." derse veya böyle inanırsa bid'at gerçekleşir. Böyle bir inanç olmaksızın, şahsî veya başkasının tecrübesine dayanarak "Bu kadar okumanın şuna faydası oluyor, oldu" der, okur ve tavsiye ederse bu bid'at olmaz ve sakıncası da bulunmaz. (Prof. Dr. Hayrettin Karaman)
  Sakarya il müftülüğü


+ Yorum Gönder