+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Duanın kabul olması için ne kadar beklemeliyiz Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Duanın kabul olması için ne kadar beklemeliyiz


 2. Galus
  Devamlı Üye

  Cevap: duanın kabul olması için ne kadar beklemeliyiz


  Reklam  Cevap: Duanın ne zaman nerede ve ne şekilde kabul olacağını Allah cc den başka hiç kimse bilemez,ummadığınız bir zamanda dahi bir bakmışsınız istediğiniz yerine gelmiştir,yeterki o işte samimi ve dürüst olunsun .

 3. @mir
  âb ü kil
  dualarımız anında kabul olur
  biz ise bazılarının sonucunu ahirette görürüz

  hadislerin senedlerini bilmiyorum ama akidevi bir yanlışlık görmediğim
  ve terğib ve terhib içerdiği için buyrun
  Allahü teâlâ, Kıyamette, duası dünyada kabul edilmeyen kula(Dünyada ettiğin duana karşılık şu sevapları veriyorum)buyuracak, o kadar çok sevap verecek ki, o kimse, (Keşke dünyada hiçbir duam kabul edilmeseydi) diyecektir. (T.Gafilin)

  (Meşru olarak dua eden mümin, şunlardan birine muhakkak kavuşur: Kabul olur veya kabul edilmiş bir ibadet sevabı alır ve âhirette büyük nimetlere kavuşur. Günahları affedilir veya iyilikleri artar yahut önlenmesini istediği o kötülüğün bir benzerinden onu kurtarır. O halde dua etmeye devam edin! Allah’ın ihsanı boldur. Dünyada duası kabul olanlar, duası dünyada kabul olmayanlara, ahirette verilen nimetleri görünce, “keşke, bizim de dünyada dualarımız hiç kabul olmasaydı” diyeceklerdir.) [Deylemi, Hâkim]

  Peygamber efendimiz anlatır:
  Allahü teâlâ bir kulunu severse veya onun sevgili bir kul olmasını isterse, üstüne bardaktan boşanırcasına musibet yağdırır, onun üzerine ardı ardına belalar gönderir. Bu kimse dua ederse, Cebrail aleyhisselam, (Yâ Rabbi, bu sevgili kulun istediğinin verilmemesinin hikmeti nedir?) diye sorunca, Allahü teâlâ, (Ben onun sesini dinlemeyi seviyorum, bırakın, duaya devam etsin!) buyurur. Kul, ya Rabbi der, Allahü teâlâ, (Söyle, her istediğini vereceğim ve memnun edeceğim. İzzetime yemin ederim, ne dua edersen kabul edeceğim, ne istersen vereceğim; ancak bu isteklerini ya dünyada veya ahirette veririm, ahirette verirsem daha üstününü verir, daha büyük belaları üzerinden def ederim) buyurur.

  Allahu Alem+ Yorum Gönder