+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Gavur ne demek,müslümana gavur dersek ne olur ? CEVAP. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Gavur ne demek,müslümana gavur dersek ne olur ? CEVAP.

  Sual: Kitap Ehli demek,kendilerine Allâh.(cc) tarafından Hak Din olan İslâm'ı n tebliğ edildiği kimse demektir.
  Müşrik demek,Allâh'a inanıyorum ama, Allâh.(cc) yanısıra başka tanrı ve tanrılara da ,ilahlara da inanıyor,ortak ve eş koşuyorum,anlamına gelmektedir.
  Gavur demek,Dine, Allâh'a (cc) ,Rasul ve Nebîlere inancı ve imânı olmayan, anlamına gelmektedir.(Kafir de denir)
  Kitap,İbrahim (as) - Musa (as) - İsa (as) ve Muhammed (as) ye indirilmiş olup, hepsi İslâm dinini ve aynı Tek olan Allâh'ı anlatmaktadır.
  İslâm = Allâh'a teslimiyet ,demektir.Bütün Rasul ve Nebiler İslâm'ı yani Allâh'a teslimiyeti tebliğ etmişledir.Değişik isim ve lisanlarda,değişik kültür anlayışı ile yaşayan toplumlara,değişik zamanlarda tebliğ edilen İslâm ,yani Allâh'a teslimiyet ,anlayışlardaki meydana gelen kirlilikler ,anlayış sapmaları dolayısı ile ,son kez olarak Hz.Muhammed (as) ye İslâm bir kez daha tbliğ edilmiştir.Yani İSLÂM , yeni bir Din değildir, ; ezelden ebede kadar var olan Hak Din Tek Din İslâm ve Kur'an'dır.Başka başka dinler,ve başka başka dinlerin Rasul ve Nebileri vardır anlayışı,anlayışlarımızda meydana gelen , anlayış kirliliğidir.Lütfen,kelimelere takılmayalım,kelimenin işaret ettiği mânâ'ya yönelelim.Arapça dilinde telaffuz edilen İSLÂM kelimesi,önceki zamanlarda , değişik toplumların değişik lisanlarında , değişik isimlerde telaffuz edilmiştir Allâh'a teslimiyet = İslâm anlamında,Kitap Ehli ümmetlere..Günümüzde de bu anlayış kirlilikleri yaşanmaktadır..
  Dinde kirlenme olmaz,dini anlayışlarda kirlenme olur.Yani bozulma ,sapma ve kirlenme bizim anlayışlarımızdadır.Anlayış kirliliğimizide ancak,İslâm Dinini ve Kur'an'ı yeniden,günümüzün anlayışına göre,güncel anlayışla anlamaya çalışmakla mümkündür.
  Dinde reform olmaz,ancak, dini anlayışlarda reform olur.Buda zaten günümüzde , bütün dünyada başlamıştır..
  '' İlim müslümanın yitiğidir,nerede bulursa alsın ''; buyuruyor Hz.Muhammed (as) .Öyleyse , benim kim olduğum,ne olduğum önemli değil..Ben ,üstad AHMED HULÛSİ'nin eserlerini okudum ve bu bilgileri öğrendim,sizlerede aktarıyorum.Aklınız kabul ediyorsa buyurun,'' benim aklım bunları kabul etmiyor'' diyorsanız, bu yazdıklarımı bir kenara koyun,gene saygı duyarım.Hoşça kalın.Allâh.(cc) MU'İYN' imiz olsun. ? 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Gavur ne demek,müslümana gavur dersek ne olur ? CEVAP.


  Reklam  Cevap: Gavur ile gayri müslim eş anlamlıdır.

+ Yorum Gönder
gavur ne demek,  gavur ne demektir