+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kalorifer böceklerinden ortada gördüklerimi öldürüyorum, vebali varmıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kalorifer böceklerinden ortada gördüklerimi öldürüyorum, vebali varmıdır?

  Sual: Kalorifer böcekleri zehirsiz geceleri kuytu köşelerde çatlaklarda geziniyor, ortada gördüklerimi öldürüyorum, bıraktımı bir süre sonra cesaretleniyor, ancak psikolojimi bozuyor, vebali varmıdır, bu tür temizlik nasıl yapılmalı ? Teşekkürler. ? 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: Kalorifer böceklerinden ortada gördüklerimi öldürüyorum, vebali varmıdır?


  Reklam  Cevap: 1. Evde veya işyerindeki canlıları, öldürmeden dışarı atmanın yollarını arayacağız. Her canlının hayatını korumaya gayret göstereceğiz.

  2. Buna rağmen onlara engel olamıyor ve bize zarar veriyorlarsa, onları öldürmak caizdir, haram değildir.

  3. Dışarıda, bize zararı olmayan hayvanları öldürmek gibi bir anlayış kesinlikle doğru değildir. En azından mekruhtur.

  Sorularla İslamiyet


 3. islamyolu
  Emekli
  o konuda bende çok terettütdeyim bizdede . Tüylü bir cins böcek var. çok hızlı gidiyorlar. nereden geldiklerinide bulamıyorum arada çıkıyorlar. yakalansalar tutacam dışarı atacam. ama olmuyor. bende böcek ilacı ile öldürüyorum ama içim rahat etmiyor. Tehlikeli olduklarınıda biliyorum. Ama ne yapayım. Dışarda sinek bile öldüremeyen ben. mecbur kalıyorum. Rabbim bir günahım varsa affetsin.

  Buna rağmen onlara engel olamıyor ve bize zarar veriyorlarsa, onları öldürmak caizdir, haram değildir.
  aynen budur işte. bende böyle biliyorum. İşte kuşkuya giriyorum. Acaba engel olabilirmiyim diye. ama yok jet gibiler ayaklarıda çok


+ Yorum Gönder