+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Bekar olarak ölenlerin cennette akıbeti nasıl olacak ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Misafir

 2. 2
  Ravza Sevdam
  Medine'nin Gülüne Hasret

  Cevap: Bekar olarak ölenlerin cennette akıbeti nasıl olacak ?


  Reklam  Cevap: Dünya hayatındayken evlenemeden âhiret âlemine göçen iman etmiş erkek ve kadınlar, Cennette evlendirilecek ve orada evlenmemiş kimse kalmayacaktır. Fakat, çocuk olarak vefât edenler bu kayıttan âzâdedir.

  Kur’ân-ı Kerim’de geçen “Vildânün muhalledun” tâbirinden anlaşıldığına göre, mü’minlerin bulûğ çağından önce vefât eden çocukları doğrudan Cennete gidecek, lâkin dâimî çocuk olarak kalmak sûretiyle, çocuk sevmek ve okşamak zevkini anne ve babalarına tattıracaklardır. Ancak, bulûğ çağından önce ebeveynin teşvikiyle, mecbur olmadığı halde namaz kılan ve oruç tutan çocukları Cenâb-ı Hak büyükler gibi yaratacak ve amellerinin karşılığı bu farkı onlara ihsan edecektir.
  Kâfirlerin ölen çocukları da Cennete gideceklerdir. Akıl dengesi yerinde olmayanlarla hak dinden hâberdar olmayan Fetret Devri insanları da mükellef olmadıkları için Cennete gidecek ve kusurlarından muâheze olunmayacaklardır.


 3. 3
  Misafir
  Yok artık amma sacmalamissiniz gayri muslumlerin çocuklarının ne suçu var da hizmetçi olacaklarmis.onları gayrimüslim çocuğu olarak gonderen Allah ama çocuğun suçu günahı yok sırf müslüman ailede dogdu diye kendisi gibi çocuklara hizmet edecek vay be Allahın adeletine olan inanca bak .sanki ahirette hizmetçi kıtligi var .tövbe tövbe adami gece gece günaha sokuyosunuz .dini saptirmayin ve benim bütün hoçalardan duyduğum bebekkende olse insanlar 30 yaşlarında olacaklar .aşırı gıcık oldum bu yazıya hizmetciymis Saçmalığı bak

 4. 4
  Şema
  Moderatör
  Evet kâfirlerin çocukları da Cennete gideceklerdir ve 33 yaşında olacaklar

 5. 5
  mum
  Administrator
  Bekar ölenlerin ahiretteki durumu

  Bekar ölen nice erkek ve kızlar var düğünlerini yapar oynarız inşallah


+ Yorum Gönder

bekar ölenlerin ahiretteki durumu

bekar ölenler ahirette

bakire ölenler cennete mi gider

evlenmeden ölen ahirette halibekar biri cennete girermi