+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Şifayı nasıl aramalıyım? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Şifayı nasıl aramalıyım?

  Sual: Selamun Aleykum,
  Cübbeli Ahmet Hoca'nın(kaynağını belirtmek için yazıyorum) bir sohpetinde, Hazreti Muhammed'in "hastalığında şifayı ilk olarak Kuran'ı Kerim ile aramayana Allah gazap etsin" hadisini söylediğini duymuştum. Bu şekilde hatırlıyorum. Yine internetten şu şekilde hadisler buldum.
  “Kur'ân ile şifa aramayana Allah şifa vermez”.
  “Şifâsını Kur’an’da aramayana Allâh şifâ vermesin”

  Ben de bir süre önce sosyal fobi açığa çıktı. Tedaviyi nasıl aramam konusunda kafam karıştı. Zira Arap harfleriyle okumam yok. Latin harfleriyle Kuran okumanın caiz olmadığı söyleniyor. Elimde latin harfleriyle yazılmış Yasin ve bir kaç surenin daha bulunduğu bir kitap var. Ordan kendimi mecbur hissettiğim için okumaya da başladım. Bir yandan da Kuran ayetlerini bilgisayarıma vs. indirip dinliyorum. Araştırdığım hadis vs,bilgiler ışığında(tam hedef bir şey bulamadım) Yasin Suresi'ni 41 kere okumaya veya 41 kere dinlemeye başladım ama daha bitmedi.
  Şimdi bu hastalık benim ahiret amellerimi de olumsuz etkilediğinden bir an önce kurtulma amacıyla doktora da göründüm. Bi ilaç yazdı kısmi bir iyileşme oldu ama tamamen değil.
  Şimdi içimde kuşku var. Acaba ben Kuran dan tam olarak şifa aramadığımdan Allah bana gazap eder mi? Yanlış bir seçim mi yapmışım?
  Sizce bundan sonra nasıl hareket emeliyim? ? 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: Şifayı nasıl aramalıyım?


  Reklam  Cevap: Hasta olunca doktora gitmek gerekir. Grip olduğunuzda şu sureyi şu kadar okursan iyileşirsin, bronşit olursan şu sure diye birşey yok. Tabi ki Kuran okumayı, ibadeti bırakmayacağız. Şifanın doktordan ilaçtan değil, Allah'tan geldiğini bileceğiz.

  "Ey Allah'ın kulları, tedavi olunuz." buyurmuştur (bk. Tirmizî, Tıbb, 2; Ebû Dâvud, Tıbb, 1, II; İbn Mâce, Tıbb, 1; Ahmed b. Hanbel, III/156, IV/278).

  "Allah Teâlâ hem derdi hem de ilâcı (deva) indirmiştir, her hastalık için bir ilâç yaratmıştır, tedavi olun, ancak tedavide haramı kullanmayın." (bk. Mâlik, Muvatta', Ayn, 12; Ahmed b. Hanbel, Müsned I,13, 446, III, 156).
+ Yorum Gönder