+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Ben ve erkek arkadaşım ikimizde 19 yaşındayız günaha girmemek için dini nikah kıymak istiyoruz ama ailelerimizin haberi yok acaba kıyabilirmiyiz Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Ben ve erkek arkadaşım ikimizde 19 yaşındayız günaha girmemek için dini nikah kıymak istiyoruz ama ailelerimizin haberi yok acaba kıyabilirmiyiz


 2. şaf_ak
  ...MüPteLaNıM...

  Cevap: ben ve erkek arkadaşım ikimizde 19 yaşındayız günaha girmemek için dini nikah kıymak istiyoruz ama ailelerimizin haberi yok acaba kıyabilirmiyiz


  Reklam  Cevap: Soru: Benim yaklaşık 2,5 senedir çıktığım bir kız arkadaşım var. Bir ilişkimiz olmamıştır ve olması da söz konusu değildir. Fakat biz beraber gezerken doğal olarak birbirimizin elini tutuyoruz, ayrılırken birbirimize sarılıyoruz... Bizim bu yaptığımız dinen nasıl yorumlanır? Biz şuan imam nikâhı yaptırsak bir günahı var mı? İmam nikâhını yaptırmamızın sebebi, ilişkiye girmek değil birbirimize olan haram şeylerin ortadan kalkması. Acaba olur mu?

  Cevap: Dinen evlenmeleri mümkün olan bir erkekle bir bayan, aralarında nikâh olmadığı müddetçe yalnız başlarına kalamazlar, el ele tutuşamazlar. Sadece el ele tutuşmak için kıyılan bir nikah olmaz! Nikâh tektir ve o da kıyıldı mı normal karı koca hayatı başlar. Bu durumda cinsel birleşmeyi resmi nikâhtan sonraya ertelemenin hiçbir mantığı yoktur.


  Nikâh, yalnızca kız ile erkeğin anlaşması ile de kıyılamaz. Bunun için bazı şartlar vardır; bunlar yerine getirilmelidir. Aksi takdirde kıyılan nikâh geçerli olmaz.

  Nikâh için öncelikle kızın velisinin izni, onayı gereklidir. Daha sonra erkeğin eşine ödemesi gereken mehrin belirlenmesi, son olarak da kıyılan bu nikâhın ilan edilmesi lazımdır. Zaten nikâh, kız ile erkeğin artık karı-koca olduklarını topluma ilan etmelerinin adıdır. Dolayısıyla ailelerinizden habersiz, herkesten gizli olarak kıyacağınız bu nikâh geçersiz olacaktır.

  Günaha düşmemek için nikâh kıyılmaz. İşi bir an önce resmiyete dökmeniz gerekmektedir. Zira dinimiz flörtü yasaklamıştır.
  s.vakfı

+ Yorum Gönder
günaha girmemek için imam nikahı