+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Bir evde yuva yapmış karıncaları evden uzaklaştırmak için hangi dua okunmalı veya ne yapmalıyız ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Bir evde yuva yapmış karıncaları evden uzaklaştırmak için hangi dua okunmalı veya ne yapmalıyız ?


 2. arifselim
  Yönetici

  Reklam  Cevap: Bu konuda tavsiye edilen bazı dualar olsa bile bu konuda bizim size tavsiyemiz onları öldürmeyecek şekilde bazı ilaçların kullanılarak evden uzaklaşmalarını ve yuvalarını taşımalarını sağlamaktır. Bunun için uzmanlara danışmak gerekir. Ayrıca şu örnek duaları da okuyabilirsiniz:

  Dua olarak “üç İhlas, Felak ve Nas" surelerini bir kağıda yazdıkları ve ardından da “Neml suresinin 18. ayetinde yer alan “ya eyyuhe’n-nemlu’dhulû mesakinekum = Ey karıncalar, yuvalarınıza giriniz!” cümlesini okuduğunu ve karıncaların evi terk ettiği bildirilmiştir.

 3. Ercan
  Devamlı Üye
  Evde bulunan karıncaları öldürmeden evden göndermenin tek yolu deterjandır kardeşim.
  Bizim evde de karıncalar yuva yapmıştı. Öldürmek istemiyordum. Etrafımdakilere danıştım. Herkes bir şey söyledi. Yuvalarının ağzına karabiber dökün dediler. Bir avuç döktüm. Akşam geldiğimde bir tanesini bile bırakmamışlar yuvaya çekmişler Meğer bizim karıncalar acıyı severmiş :D

  Bir abimin telkiniyle yuvanın ağzına deterjan ( Bulaşık deterjanı ) sürdüm. O günden sonra evde karınca kalmadı. Yuvalarını taşıdılar. tavsiye ederim. Ama sakın öldürmeyin günahtır.

  Kanuni Sultan Süleyman, Şeyhülislam Ebüssuud Efendi’den, manzum bir beyitle, Topkapı Sarayının bahçesindeki meyve ağaçlarına zarar veren karıncaların yok edilmesinin dinen mümkün olup olmadığını sormuş. Beyit şöyle:
  Dırah’da ger ziyan etse karınca
  Günah var mıdır ânı kırınca?
  Şairliği de bulunan Ebüssuud Efendi, manzum soruya manzum bir cevap vermiş:
  Yarın Hakkın divanına varınca,
  Süleyman’dan hakkın alır karınca

 4. Misafir
  3 ihlas felak-nas Neml Suresi 18.ayet '' Ya eyyuhe'n-nemlu'dhulu mesakinekum.''

+ Yorum Gönder
karıncaların gitmesi için dua,  karıncaların evden gitmesi için dua,  Karıncaları uzaklaştırmak için dua,  karıncaları uzaklaştırmak için ne yapmalı,  karınca kovma duası,  karınca gitmesi için dua,  karıncalardan kurtulmak için dua