+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Lohusa kadının yanında dua ve Kur'an okunmasında bir sakınca var mıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Lohusa kadının yanında dua ve Kur'an okunmasında bir sakınca var mıdır?

  Sual: Lohusa kadının yanında dua ve Kur'an okunmasında bir sakınca var mıdır? Annem benim bulunduğum odada dua etti, Kur'an'ını okudu. Gelen misfirler, "lohusa kadının yanında okunan dua ve Kur'an iyi değildir, burda okunmasın" diye yorum yaptılar... ? 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Lohusa kadının yanında dua ve Kur'an okunmasında bir sakınca var mıdır? Annem benim bulunduğum odada dua etti, Kur'an'ını okudu


  Reklam  Cevap: Bu tür söylentilerin aslı yoktur. Lohsua ve hayızlı kadının yanında Kur'an ve dua okunabilir. Hiç bir zararı yoktur; aksine faydası vardır.

  Ancak lohusa olan kadın Kur’ân’a el süremeyeceği gibi, ne ezberinden, ne de Mushaf’a dokunmadan okuyamaz. Yalnız Fâtiha, Âyetelkürsi ve Muavvizeteyn’i (Kul eûzü’ler) gibi sûre ve âyetleri duâ maksadıyla okuyabilir.

  Kur’ân’ın dışındaki dinî kitaplara gelince, Kur’ân-ı Kerim için abdest almak farz iken fıkıh, hadis ve akaid kitaplarını alıp okumak için, onlara hürmeten abdest almak mendubdur.
  İlave bilgi için tıklayınız:
  LOHUSALIK (NİFAS)

+ Yorum Gönder