+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Dul Kadın ile ilgili Hadisler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Dul Kadın ile ilgili Hadisler


 2. Ecrinim
  Hüvel Baki..

  Cevap: Dul Kadın ile ilgili Hadisler


  Reklam  Cevap: Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
  "Ben ve yanakları solmuş dul kadın, kıyamet gününde, yanyana iki parmak gibi beraber olacağız. Mevki ve güzellik sahibi bu kadın, kocasından dul kalmıştır. Kendini yetimlerine adamış ve bu durum onlar evleninceye, ya da ölünceye dek böyle devam etmiştir."
  İbn Mâlik radıyallahu anh. Ebû Dâvud.

  Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
  "Dul kadınların ve yoksulların yardımına koşan kimse, Allah yolunda savaşan, bıkmadan gece namazı kılan ve devamlı oruç tutan gibidir."
  Ebû Hureyre radıyallahu anh. Buhârî.

 3. Hoca
  erimeye devam...
  Dullar hakkında hadis


  Hadis

  Hadisleri


  Hadis No: 0170
  Tanim: Hz. Peygamber (sav): "Ben ve yanakları kararmış kadın kıyamet günü şu iki şey gibi yan yanayız. - Hadisi rivayet eden Yezid İbnu Zürey, baş ve orta parmaklarıyla işaret yaptı - O kadın ki, mevkii, makamı bulunan kocasından dul kalmıştır, (maddi imkanlarından başka) neseb ve güzelliği yerindedir. Bütün bunlara rağmen (evlenmez) ve yetimler büyüyünceye veya ölünceye kadar kendini onlara hasreder." (Hadiste geçen "yanakları kararmış kadın" tabiriyle Hz. Peygamber (sav) yetimlerim büyütmek gayesiyle süslenmeyi ve rahat yaşamayı terkeden, çektiği sıkıntılar sebebiyle cildi kararan dul kadını ifade buyurmuştur)
+ Yorum Gönder
dul kadınlarla ilgili hadisler,  dul kadın ile ilgili hadisler,  dullarla ilgili hadisler,  peygamberimizin dul kadınlarla ilgili hadisleri,  dul kadınla ilgili hadisler,  kadınlarla ilgili hadisler,  dul kadının evlenmesi ile ilgili hadisler