+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kuteybe Türklerle savaşmış mıdır ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kuteybe Türklerle savaşmış mıdır ?


 2. Altundal
  Devamlı Üye

  Cevap: Kuteybe Türklerle savaşmış mıdır ?


  Reklam  Cevap: Kuteybe b Müslim, Türkistan’da savaşırken onlar Müslüman değil, kâfir idi. Savaşta her iki taraftan da insanların ölmesi doğaldır. Fakat İslam ordusunun herhangi bir kâfir orduyla savaştığı zaman onlardan fazla adam öldürmesine ve onları mağlup etmesine “çok katliam yaptı...” demek iman ve İslam açısından doğal değil, çok yanlıştır.Bedir savaşında da Müslümanlar bizzat Hz. Peygamber (asv)'in kendi akrabası olan Kureyşlilerden yetmiş adamı öldürmüş ve yetmiş tanesini de esir almışlardı. Şimdi biri kalkıp buna “katliam” mı diyecek.

  Müslüman Arapların/sahabelerin, gayri müslim olan soydaşlarına karşı yürüttükleri cihad, Allah’ın emridir. Böyle bir cihadı eleştirmenin ne derece riskli olduğu ortadadır.

  İslam orduları, “kadınları, çocukların, yaşlıların, savaşmayan sivil vatandaşların, -hangi dinden olursa olsun- sadece ibadetle meşgul olan dindarların” dokunulmazlığını bilmişler ve bu emri her zaman yerine getirmişlerdir.

  Son olarak şunu da söyleyelim ki, kim olursa olsun, eğer İslam’ın izin vermediği bir şekilde savaşmışsa o kimse günah işlemiş demektir. Hem Allah hakkına hem de kul hakkına zulmetmiş olur


 3. Misafir
  Bedir savaşında müslümanlar uktülühü ( hepsini öldürün) dememişlerdi !!!

+ Yorum Gönder